Teknoloji

2 TB PlayStation 5 Korkutan Fiyatıyla Ortaya Çıktı

Kısa süre önce PlayStation 5’i erkenden ön sipariş vermek isteyen PSN kullanıcıları için bir ön kayıt sayfası oluşturan Sony, yeni nesil oyun konsolunun özelliklerini açıklarken en çok gelişmiş SSD’sine vurgu yapıyordu. Hatta Sony, bu SSD’nin kapasitesi hakkında da bilgi verdi ve PlayStation 5’in 825 GB dahili depolama alanıyla geleceğini artık biliyoruz.

Peki, 825 GB depolama kapasitesi PlayStation 5 için gerçekten yeterli mi? Günümüzde The Last of Us Part II gibi yeni nesil PlayStation 4 oyunlarının dahi 100 GB üzeri depolama alanına ihtiyaç duyduğunu düşünürsek; önümüzdeki 5-6 yıl boyunca kullanılacak bir 825 GB’lık PlayStation 5’e yakın gelecekte en fazla 6-7 oyun sığabileceğini tahmin etmek çok da zor değil.

2 TB PlayStation 5, bir Alman e-ticaret sitesinde ortaya çıktı

- 2 TB PlayStation 5 Korkutan Fiyatıyla Ortaya Çıktı

Yeni Call of Duty Oyununun PS5'te 4K 120 FPS Ayarlarda Oynanacağı Söyleniyor

Sony’nin, 825 GB’lık depolama alanını az bulanlar için 2 TB’lık PlayStation 5 modeli de satışa sunacağı düşünülüyor. Daha önce Amazon’da 2 TB’lık PlayStation 5 için bir ürün sayfası ortaya çıkmış, ancak söz konusu sayfa kısa süre sonra yayından kaldırılmıştı. Şimdi ise Alman e-ticaret sitesi Otto.de'de 2 TB’lık PlayStation 5 ortaya çıktı.

Daha yüksek kapasiteli bir oyun konsolu pek çok oyunseveri memnun edecektir ancak Otto.de'deki 2 TB’lık PlayStation 5 için gösterilen 974 euroluk (8.438 TL+vergiler) fiyat, keyifleri birazcık kaçırabilir. Yine de Sony’nin ‘performansı ne olursa olsun’ PlayStation 5 için böyle bir fiyat etiketi belirlemesi beklenmiyor. Bu nedenle söz konusu sayfadaki fiyatın bir yer tutucu olma ihtimali epey yüksek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: