Teknoloji

ABD’den açıklama: İran’ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

abdden aciklama iranin firlattigi uyduyu takip ediyoruz - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

Uzaya fırlattığı başarısız uydularla bilinen ve şu ana kadar 5 farklı uydu görevinde başarısız olan İran, geçtiğimiz günlerde fırlattığı Zafer isimli uyduyu yine yörüngeye yerleştirememişti.

İran, geçtiğimiz günlerde bu sefer şeytanın bacağını kırdı ve ülkenin ilk askeri uydusunu başarılı bir şekilde yörüngeye fırlattı. ‘Nur-1’ adı verilen uydu, İran’ın ortasında yer alan Kebir Çölü’nden uzaya gönderildi.

abdden aciklama iranin firlattigi uyduyu takip ediyoruz 1 - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

TARTIŞMALARI BERABERİNDE GETİRDİ

ABD’DEN AÇIKLAMA

ABD Uzay Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Jay Raymond, İran’ın kısa süre önce fırlattığı uyduyu takip ettiklerini açıkladı.

Orgeneral Raymond, Twitter hesabından “ABD Uzay Kuvvetlerine bağlı Pete Hava Üssü’ndeki 18’inci Uzay Kontrol Filosu, İran’ın fırlattığı ve ‘3U Cubesat’ olarak nitelediği Nour-01 uydusunu (SATCAT 45529) takip ediyor.” paylaşımında bulundu.

İran’ın uydunun görüntü alma kabiliyeti olduğunu iddia ettiğini belirten Raymond, “Aslında o uzaydan baş aşağı görüntü alan bir video kameradır, istihbarat toplama kabiliyeti yok.” ifadesini kullandı.

abdden aciklama iranin firlattigi uyduyu takip ediyoruz 2 - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral John Hyten, geçen hafta İran’ın Dünya’nın yörüngesine gönderdiğini açıkladığı uyduya ilişkin, “Bu füzenin çok uzun mesafe katettiğini söyleyebilirim. Ancak uydunun uzaya ulaşıp ulaşmadığını söyleyemem.” açıklamasını yapmıştı.

http: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

http: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

http: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruzhttp: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruzhttp: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

http: - ABD'den açıklama: İran'ın fırlattığı uyduyu takip ediyoruz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: