Spor

Ahmet Ağaoğlu ve Ali Koç’tan ortak yalanlama: ‘Orijinalini merak ediyorum, benim Novak konusunda bir açıklamam olmadı’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un “Kredi ana paraları harcama limitinden çıkarılsın” önerisine Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile birlikte karşı çıkan  Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu tepkisini, “Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. O zaman biz niye yapılandırma yaptık? Siz de yapsaydınız” sözleriyle dile getirdi.

Ağaoğlu’nun Filip Novak transferi üzerinden ezeli rakibine yüklendiği de ortaya çıktı. Hürriyet‘te yer alan habere göre bordo mavililer daha sezon tamamlanmadan, devam etmek istedikleri Çekyalı oyuncuya yeni sözleşme önerirken Novak ise her girişimde sezon sonunu işaret etmişti.

Ağaoğlu’nun, “Novak bizde 700 bin euro’ya oynuyordu. 900 bin euro önerdik ancak kabul etmedi. 1 milyon 650 bin euro’ya Fenerbahçe ile anlaştı. 1 milyon euro imza parası ve 1 milyon euro da menajerlik ücreti veriyorlar. Madem paran yok Novak’a 3 milyon 650 bin euro’yu nasıl veriyorsunuz?” dediği iddia edildi.

Yalanlama geldi

Konuyla ilgili olarak daha sonra açıklama yapan ve Ali Koç ile birlikte kameralar karşısına geçen Ağaoğlu, “Orijinalini merak ediyorum. Benim Novak konusunda bir açıklamam olmadı. Bunlar çeşitli spekülasyonlar. Novak bizde 700 bin euro değil, 850 bin euro alıyordu. Teklif olarak da 1.25 milyon euro teklif ettik, kendisi kabul etmedi” dedi.

Ali Koç da iddiayla ilgili olarak “Ben Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür etmek istiyorum. Kendisi arayıp ‘Böyle bir şey var’ dedi. Böyle haberler yakınlaşma açısından fırsat yaratabilir. Sahada rekabet edebiliyorsak transferde de rekabet edebiliyor. İnsan kaynağında da rekabet edebilir. Tekrar teşekkür etmek istiyorum aradı düzeltti. Zaman zaman ayrı görüşler olabiliyor. Harcama limitleri ne olur ne olmaz zaman gösterecek. Bir araya gelip sağlıklı bir şekilde zaman gösterecektir.” ifadelerine yer verdi” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: