Spor

Anthony Davis’in iki kahramanı: LeBron ve Rose!

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, oyun kariyerinin ilk günlerinde ilham aldığı oyuncular olarak LeBron James ve Derrick Rose’u gösterdi.

Davis ve Rose, Şikago’lu olduğu için, doğal bir bağlantıları bulunuyor. Ancak AD, lisede ilham almak için başka bir oyuncuya da bakmıştı – bir gün Lakers’ta takım arkadaşı olacağı LeBron James:

“Şimdi takım arkadaşı olmamız, komik bir durum. Her zaman bunun hakkında konuşuyoruz, lisedeyken onun ayakkabılarını giyip, kamplarına gidip onunla tanışmak istediğimi falan. Şimdi onunla oynama şansına sahibim. “

2.03m boyunda olmasına ve kısa forvet olmasına rağmen, James genellikle topu hücumda getiren oyuncu oluyor. Davis, şu anda 2.08m boyunda olmasına rağmen, lisede oyun kurucu oynadığı için, bu konuda az çok tecrübe sahibi.

“LİSEDE LeBRON GİBİ OYNUYORDUM” 

Davis’in, ikinci ve son yılı arasında 20 cm’lik bir boy atmasıyla, point guard yerine asıl pozisyonu belirlenmişti. Yine de, NBA kariyerine geçen bir özellik olan top hakimiyeti becerilerini sürdürmüştü:

“Onu takip edebildim ve yaptığı şeyleri anlamaya çalıştığımdan emin oldum. Çok güçlü olan 2.03’lük bir adam pas verebiliyor, şut atabiliyor, top sürebiliyordu ve bu da benim yapmak istediğim şeydi. Topu getiren bir point forvet oynuyordu. Aynı şeyi lisede ben de yapmıştım. Ayakkabılarını almıştım. Biraz onun sayesinde 23 giyiyorum. Bunun arkasında uzun bir hikaye var ama o hep izlediğim bir adamdı, ‘Onun gibi olmak istiyorum.’ derdim.”

“BULLS MAÇLARI HEP AÇIK OLURDU”

Çocukken en çok izlediği oyuncular sorulduğunda Davis, Rose’a ve James’e dikkat çekti:

“Benimki LeBron ve D-Rose’du. D-Rose’un Chicago’lu olması saysinde, kablolu televizyonunuz olsa da olmasa da, Bulls maçları her zaman açıktı. Böylece onu her zaman izleyebilmiştim. Üniversiteye ve lige gittiğinde, oyun ve şehir için neler yaptığını gördüğümüz dönemdi. Bu adamlar her ikisinin bir kombinasyonuydu. Ben sahnede değildim, bu yüzden (lise sınıfındaki oyunculardan) hiçbirini izlemiyordum.”

Lakers’ın Davis ve James’in eşleşmesi, takımın bu sezon Batı Konferansı’nın en iyi derecesi olan 49-14’a sahip olduğu için, büyük bir ölçüde işe yaramışa benziyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: