Teknoloji

Apple, Haritalar'ı ‘Black Lives Matter’ Yazısıyla Güncelledi

ABD’de Black Lives Matter protestoları devam ederken, harekete destek veren kişi ve kurumlar yeni adımlar atmaya devam ediyor. Washington Belediye Başkanı Muriel Bowser, Beyaz Saray yakınındaki 16. Cadde’ye, iki bloğu kaplayacak şekilde devasa bir Black Lives Matter yazdırmıştı.

Yazının tamamlanmasının ardından Apple, devasa yazının mobil uygulamada da görülebilmesi için Apple Haritalar’a bir güncelleme yayınladı. Apple Haritalar’ın güncellenmesiyle tüm çevre olduğu gibi kalırken iki blok boyunca uzanan Black Lives Matter yazısı rahatlıkla görülebilir hale geldi.

- Apple, Haritalar'ı ‘Black Lives Matter’ Yazısıyla Güncelledi

Apple, haritalar uygulamasını güncelleyerek harekete verdiği desteği bir kez daha gösterirken Google, kendi uygulaması için henüz bir güncelleme yayınlamadı. Bu nedenle Google Haritalar'dan 16. Cadde'ye bakıldığında yazı henüz görünmüyor.

- Apple, Haritalar'ı ‘Black Lives Matter’ Yazısıyla Güncelledi

Apex Legends, Oyunculara ‘Black Lives Matter’ Mesajı Göstermeye Başladı

George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemleri desteklemek için yapılan devasa yazı, birçok insan tarafından bir sanat eseri olarak değerlendirildi. ABD Temsilciler Meclisi üyesi John Lewis de açıklamasıyla yazıyı, “güçlü bir sanat eseri” olarak tanımladı. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: