Teknoloji

Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Ertelendi

Law360 sitesinde yayınlanan bir rapora göre, California’daki bir yargıç, eski modellerini yavaşlatması ile gündemde olan Apple’ın davasındaki uzlaşma tarihi için cuma gününe karar kılmıştı fakat dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sonucu son davayı erteleme kararı aldı. Bildiğiniz üzere Apple, eski modellerine yönelik uygulamış olduğu yavaşlatma uygulaması ile büyük tepki görmüştü.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin vatandaşları ve hükümetler tarafından kullanıcıların deneyimlerini kasıtlı olarak kötüleştirme ve onları yeni cihaz almak zorunda bırakma gerekçesiyle hakkında dava açılan teknoloji devi, savunmasında yapılan bu uygulamanın amacının cihazlarda güncelleme sonucu meydana gelebilecek performans sorunlarını önlemek olduğunu ifade etmişti. Eğer uzlaşma anlaşıldığı gibi sonuçlanırsa, Apple kullanıcılarına toplamda 500 milyon dolar ödeyecek.  

- Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Ertelendi

Eski Modele Sahip Kullanıcılar için Müjde

Apple’ın avukatı Christopher Chorba ise, uzlaşma sonucu ödenecek olan 500 milyon dolar değerindeki tutarın iPhone 6,6 Plus, 6S,6S Plus, 7, 7 Plus ile SE modellerine sahip olan ve güncellemeyi kurarak yavaşlama sorunundan mağdur olan kullanıcıları kapsadığını ifade etti.

- Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Ertelendi

Son duruşmanın önümüzdeki haftalarda gerçekleşerek sonuca ulaşması bekleniyor. Yukarıdaki modellerden herhangi birine sahipseniz güncelleme sonrası deneyimlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. 

Gmail Uygulaması, iPhone ve iPad İçin Koyu Mod Desteğine Kavuştu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: