Teknoloji

Artık Seks ve Dövüş Sahnelerinde Dijital Efekt Kullanılacak

Koronavirüs salgını, sinema ve televizyon sektörünü derinden vurdu. Birçok projenin çekimleri ve gösterim tarihleri salgın nedeniyle ertelendi. Amerikan sinema endüstrisi, uzun bir aranın ardından, koronavirüse karşı alacağı önlemlerle birlikte yakında faaliyetlerine devam edecek.

Hollywood'un 12 Haziran'da film prodüksiyonlarına devam etmesiyle birlikte, film yapımcılarının çekimler sırasında sosyal mesafe tedbirlerine uymaları gerekecek. New York Post'un haberine göre oyunculara el yıkama eğitimleri verilecek, setlerde koronavirüs uyum görevlileri bulunacak ve sahne arkası ekibi maske ve vizör takacak.

Film çekimlerinde yakın temas gerektiren sahnelere dijital efekt çözümü

- Artık Seks ve Dövüş Sahnelerinde Dijital Efekt Kullanılacak

Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği, koronavirüs nedeniyle oyuncuların yakınlaşmasını gerektiren sahnelerin yeniden yazılması veya bilgisayar tarafından oluşturulan efektlerle (CGI) değiştirilmesi gerektiğini belirten 22 sayfalık bir önlem planı yayınladı. Plan, üç aylık aranın ardından Hollywood'un prodüksiyona hazırlanmasını sağlamak için New York ve California valilerine sunuldu.

Koronavirüste En Güvenli Ülkeler Haritası Hazırlandı: Türkiye Ne Durumda?

Önlemler kapsamında dövüş ve seks gibi yakın temas gerektiren sahnelerde koronavirüsün bulaşma riskini en aza indirmek için dijital efektler kullanılacak. Hollywood stüdyoları, nisan ayında sanal gerçeklik teknolojisine geçerek önlemlere hızla adapte oldu. Bu şekilde, oyuncu ekipleri karantina sürecinde performanslarını dijital setlerde gerçekleştirebiliyordu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: