Teknoloji

AstraZeneca, Koronavirüs Aşısı Üretimine Başladı

Koronavirüs dünyanın dört bir tarafında etkili olmaya devam ederken, bilim insanları ve ilaç şirketleri koronavirüse karşı aşı geliştirmek için çalışmalarına devam ediyorlar. İlaç şirketleri, prestij ve ticari başarı için aşıyı ilk bulan şirket olmak adına çalışmalarına oldukça hızlı şekilde devam ediyor. 

Koronavirüs aşı çalışmaları pek çok farklı şirket ve bilim kuruluşunda devam ederken İngiltere merkezli ilaç şirketi AstraZeneca, Oxford Üniversitesi’nden bilim insanlarıyla beraber geliştirdikleri koronavirüs aşısının üretimine başladıklarını duyurdu.

- AstraZeneca, Koronavirüs Aşısı Üretimine Başladı

AstraZeneca CEO’su Pascal Soriot, geliştirdikleri aşının testleri bitmemiş ve başarısı kanıtlanmamış olmasına rağmen üretime başladıklarını açıkladı. Soriot, eğer üretime bu kadar erken başlamazlarsa aşı başarılı olduğunda talebe karşılık veremeyeceklerini söyledi. AstraZeneca’nın CEO’su aşı üretim kapasitelerinin 2 milyar doza kadar üretim sağlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Henüz bütün test aşamaları sona ermeden aşının üretimine başlanmış olması AstraZeneca için büyük bir risk oluşturuyor. Olabildikleri kadar hızlı olmak istediklerini söyleyen Soriot, aşının işe yaramaması durumunda ürettikleri bütün aşıların çöp olacağını, şirketin de ciddi anlamda zarar edeceğini söyledi. 

- AstraZeneca, Koronavirüs Aşısı Üretimine Başladı

ABD’deki Hastalara İlk Kez Potansiyel Koronavirüs Aşısı Uygulandı

Bütün dünyada yaklaşık 6.7 milyon insanı enfekte eden koronavirüse karşı kalıcı bir çözüm bulmaya çalışan ilaç şirketi, devasa büyüklükteki ‘pazar’a olabildiğince erken aşı sunarak rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Ancak hangi ilaç firmasının test süreçlerini doğru bir şekilde yürütüp başarılı olacağını söylemek mümkün değil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: