Teknoloji

AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji ile Sağlanacak

Covid-19 salgını sonrasında yapılan düzenlemelerle AVM ve süpermarketlerde her 10 metrekareye 1 kişi, mağazalarda ise her 8 metrekareye 1 kişi olacak şekilde müşterilerin kabulü sağlanıyor. Tavsiye edilen metrekare başına düşen insan yoğunluğunu belirlemek ve kontrol edebilmek, kapalı mekanlarda alan büyüdükçe güçleşiyor. Manuel çözümlerde ise hata payı yükseliyor.

- AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji ile Sağlanacak

Bu kapsamda, bir alandaki kişi sayısını anlık olarak takip edebilen, teknoloji şirketi Sensormatic'in sunduğu 'Yoğunluk Ölçüm Çözümü' ile gerçek zamanlı kişi analizi sağlanıyor. Teknoloji sayesinde mağaza, tesis ya da alan girişlerine konulan ekrana, içeriye kaç kişinin girebileceği, içeride kaç kişinin olduğu ve yaklaşık ne kadar süre bekleneceği bilgileri görsel olarak aktarılıyor.

- AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji ile Sağlanacak

- AVM'lerdeki Yoğunluğun Kontrolü Teknoloji ile Sağlanacak

AVM'lerin tuvaletlerinde, yemek alanlarında, mağaza girişinde, deneme kabin bölgesinde kullanılabilen bu teknoloji çözümü, aynı zamanda işletmelerin yemekhane, kantin, sosyal alan, asansör bekleme, servis bekleme gibi alanlarında da kullanılabilecek. Kapasite sınırı olan alandaki insan yoğunluğunun artması durumunda girişlerin kısıtlanması veya yoğunluğun azaltılması gibi önlemlerin alınmasına olanak tanıyan tak çalıştır özelliğe sahip bu teknoloji ile işletmeler, sahip oldukları alana göre kapasiteyi daha verimli şekilde kullanabilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: