Eğitim

BAKAN ZİYA SELÇUK GİRESUN'DA: "Okulların açılmaması büyük tahribatlara yol açabilir"

Haber-Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Giresun Dereli ilçesindeki Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Selçuk, okul bahçesinde öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflarda geçen hafta başlatılan yüz yüze eğitime ilişkin, “Biz emin olun gün gün takip ediyoruz, her gün ne tür durumlar söz konusu, neler yaşıyoruz ve şunu çok açık olarak ifade edebilirim ki her şey gayet güzel gidiyor” dedi.

Bakan Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sizler bizim meslektaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız olarak burada her bir çocuğumuzun elini tutmak, her bir velimizin gönlünü almak, her bir vatandaşımızın problemine çözüm üretmek noktasında gerçekten çok büyük bir imtihan verdiniz.

“Gözümüz arkada kalmıyor”

 

“Bu imtihandan dolayı da öğretmenlik mesleğinin geleceğe bırakacağı itibar, öğretmenlik mesleğinin toplum nezdindeki algılanma biçimi ve öğretmenlerin tam da ihtiyaç duyulan dönemde ‘Biz buradayız, burası bizde’ demeleri bizim açımızdan çok büyük bir sevinç kaynağı. Bu sebeple müteşekkiriz.

“Hepinize emeklerinizden dolayı yürekten teşekkür ediyorum, Ankara’daki mesai arkadaşlarım, ekip arkadaşlarım adına. Siz burada olduğunuz için biz kendimizi daha şanslı hissediyoruz, size güvendiğimiz için de gözümüz arkada kalmıyor. Bütün emeklerinizden dolayı bu millet sizin yaptığınız çalışmaları asla unutmayacak.

“Problemlerin farkındayız”

“Neye ihtiyacınız varsa, ne derdiniz varsa biz bunun çözümü için buradayız. Biz size işleri kolay kılmak için buradayız. Biz, öğretmen olarak ayağınız yere sağlam bassın diye buradayız. Problemlerin farkındayız. Problemleri söylemeniz bizi rahatlatıyor.

“Problemleri saklamak benim en son tercih edeceğim şey. Varsa sorunumuz konuşuruz, dertleşiriz, hallederiz, beraberce çözeriz inşallah. Yeter ki siz rahat edin, siz gülümseyin. Siz gülümserseniz çocukların yüzü güler, velilerin yüzü güler. O yüzden sizin gülümsemeniz bizim için çok kıymetli.”

“Her türlü tedbiri aldık”

Daha sonra okulda basına kapalı incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, afet sonrası eğitim öğretim hizmetlerinin devamlılığı ve sürdürülebilirliği konusunda “Hangi tedbirler gerekir, nelere ihtiyaç var” konusunda başta vali olmak üzere ilgililerle istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Yapılan değerlendirmelerin işlerin hızla ilerlediğini gösterdiğini belirten Selçuk, gereken her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya devam ettiklerini belirtti.

“Okulların açmak için çalışmalarımız sürüyor”

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitime değinerek, şöyle devam etti:

“Okulların açılmasıyla ilgili şartları izleyerek, duruma bakarak, salgının seyrini ayrıntılı olarak inceleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O anlamda önümüzdeki süreçte okulların açılması konusunda daha ileri aşamalarda kararlar almayı umut ediyoruz.

“Çünkü okullarımızın açılmamasının yarattığı birtakım eğitim kayıpları, öğrenme kayıpları orta ve uzun vadede çok büyük tahribatlara yol açabilir. Bunun önüne geçebilmek için de her türlü önlemi öğretmenlerimizle beraber, il, ilçe yöneticilerimizle okul müdürlerimizle beraber izlemeye devam ediyoruz ve bugün de burada bir okulumuzdayız.” (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: