Teknoloji

Bentley, Bentayga SUV'leri Geri Çağırdı

Bentley, ABD'deki 1.892 adet Bentayga SUV için ‘geri çağırma’ bildirisi yayınlasa da ünlü firmanın dünya çapındaki modellerinin etkileneceği düşünülüyor. Geri çağrılan araçların sayısı, hatırı sayılır derecede olsa da Bentley, geri çağrılan araçlardan sadece %0,2'sinin söz konusu kusuru taşıyacağına inanıyor. Geri çağrılan araçlar, 26 Temmuz 2018 ve 15 Ocak 2020 tarihleri ​​arasında üretilen modeller.

Açıklamaya göre sorun, yakıt sistemindeki bir konektörden kaynaklanıyor. Motor bölmesinde bulunan bu parça, tasarım özelliklerine de uygun olmayabilir. Özellikle yüksek sıcaklıklara maruz kalmak, hızlı bağlanan malzemenin yumuşamasına neden oluyor, böylelikle de yakıt sızıntısı meydana geliyor. Yakıt sızıntıları, başlı başına tehlike arz etse de dışarıdan bir müdahale söz konusu olursa kolaylıkla yangına sebebiyet verebilir.

Araçlar, bayilerde tamir edilebilecek:

- Bentley, Bentayga SUV'leri Geri Çağırdı

Bentley, geri çağırma bildirisinde sorunun motor bölmesinden gelen yakıt kokusuyla tanımlanabileceğini belirtti. Aslında soruşturma, bir müşterinin 2018 yılının ortalarında bir kokudan şikâyet etmesinin ardından başlamıştı. O zamandan bu yana, sorunu hafifletmek için alınan önlemlerin yanı sıra parça yeniden tasarlandı ve araçlara entegre edildi.

Araç sahipleri için çözüm basit. Bayilerin geri çağrılan araçları kabul edeceği ve hızlı bağlantı parçasını iyileştirilmiş parçayla değiştireceği söylendi. Araç sahiplerinin bu işlem için sadece bir saatlerini ayırmaları yeterli olacak. Gerçekleştirilen tüm geri çağırma işlemlerinde olduğu gibi, bu işlem ücretsiz olarak yapılacak. Etkilenen tüm araçlar, hâlâ fabrika garantisi kapsamında olduğu için geri ödeme talebi oluşturulamayacak.

Bentley, 61 Yıldır Aralıksız Ürettiği V8 Motorunun Üretimini Durduruyor

İngiltere merkezli büyük otomobil üreticisi Bentley, geçtiğimiz günlerdeyse dünyanın en lüks SUV aracı olarak bilinen Bentley Bentayga modelinden kaç adet sattığını açıklamıştı. Bentley Bentayga, çıktığı günden itibaren tam 20.000 adet satılmıştı. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: