Spor

Beşiktaş’ın yeni transferi Francisco Montero maçlarda neden gözlük takıyor? Meğer Montero…

Beşiktaş’ın yeni stoperi Francisco Montero’nun antrenmanlarda ve maçlarda neden gözlük taktığı merak edilmişti. Genç savunma oyuncusunun daha önce yaşadığı rahatsızlık nedeniyle gözlerini korumak için gözlük kullandığı belirtildi.

Milliyet’in haberine göre, Beşiktaş’ın savunma hattına transfer ettiği Francisco Montero, ilginç bir özelliğiyle dikkat çekiyor. Atletico Madrid’den kiralanan 21 yaşındaki stoper, maçlarda ve antrenmanlarda gözlük kullanıyor.”Retina Dekolmanı” olarak bilinen retinadaki yırtılma nedeniyle daha önce ameliyat olan Montero, bu nedenle dikkat etmek zorunda.

  • Vida giderse Marcelo gelecek vida giderse marcelo gelecek 1598738844137 - Beşiktaş'ın yeni transferi Francisco Montero maçlarda neden gözlük takıyor? Meğer Montero...

Çok hassas bir bölge olduğu için lens takması da riskli olan genç savunmacı, özel yapım bir gözlük takıyor. İspanyol oyuncu, bu aksesuarı FIFA’nın özel izniyle kullanıyor. FIFA kurallarında, “Oyuncunun kendisini ve rakibini etkilemeyen, zarar vermeyen bir ekipmanı takmasında bir problem bulunmuyor” ifadesi göze çarpıyor.FIFA, ‘Önce insan sağlığı’ prensibiyle hareket ettiği için bu tip gözlüklere onay veriyor.

  • Cisse Kartal’a yan çizdi! cisse kartala yan cizdi 1598738907377 - Beşiktaş'ın yeni transferi Francisco Montero maçlarda neden gözlük takıyor? Meğer Montero...

Ayrıca Montero’nun sağlık kontrollerinde de bu durum hassasiyet taşıyor. Geçen sezon Deportivo La Coruna’da kiralık oynayan İspanyol futbolcu rutin sağlık kontrolü dışında detaylı bir göz kontrolüne de sokulmuştu. Beşiktaş’ta da benzer şekilde detaylı bir inceleme olması gerekiyor.

Maçlarda herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu gözlüklerden daha önce Hollanda’nın efsane oyuncularından Edgar Davids de takıyordu. Stoper ve sol bek olarak oynayabilen Montero, ikili mücadelelerde, görme oranında ve performansta herhangi bir sıkıntı yaşamıyor, tam tersi gözlüklerle çok rahat ediyor.

  • Beşiktaş’tan olaylı ayrılmıştı… İspanya’ya imza atıyor! besiktastan olayli ayrilmisti ispanyaya imza atiyor 1598776867039 - Beşiktaş'ın yeni transferi Francisco Montero maçlarda neden gözlük takıyor? Meğer Montero...
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: