Teknoloji

Bir Hayran, Maneater Logosundaki Mantık Hatasını Düzeltti

Geçtiğimiz ay PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanan köpekbalığı simülatörü Maneater, sunduğu açık dünya RPG ögeleriyle kısa sürede birçok oyuncunun beğenisini kazanmıştı. Şimdiyse bir Reddit kullanıcısı, oyunun logosunda basit ama etkili bir değişiklik yaparak oyundaki tek eksiği de tamamlamış oldu.

Normalde Maneater oyununun logosunda ‘Man’ ve ‘Eater’ kelimeleri ayrı bir şekilde yazılmış ve iki kelimenin arasına köpekbalığını andıran bir çene konmuştu. Ancak bu çene, ‘Eater’ yazısına çevriliydi ve sanki onu ısırıyormuş gibi görünüyordu. Reddit kullanıcısı ise bu çeneyi ters çevirerek köpekbalığı çenesinin ‘Man’ kelimesini ısırıyormuş gibi görünmesini sağladı.

- Bir Hayran, Maneater Logosundaki Mantık Hatasını Düzeltti

Peki, bu değişiklik tam olarak ne anlama geliyor? Türkçe’de ‘İnsan Yiyen’ anlamına gelen Maneater kelimesi esasında ‘Man’ (İnsan) ve ‘Eater’ (Yiyici) olmak üzere iki farklı kelimeden meydana geliyor. Bu noktada logoda çenenin ters çevrilmesi de mantık olarak esasen olması gerekeni yerine getiriyor diyebiliriz.

Maneater nasıl bir oyun?

- Bir Hayran, Maneater Logosundaki Mantık Hatasını Düzeltti

Tripwire Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan Maneater, oyuncuların köpekbalığı formunda etrafta dolaştığı bir aksiyon rol yapma oyunu olarak biliniyor. Yavru bir köpekbalığından okyanusların en azılı katillerinden birine dönüşeceğimiz oyunun hikâyesiyse şöyle:

“Küçük bir köpek balığı yavrusu olarak adım attığın ekosistemde beslenerek üst basamaklara yükselmen ve vahşi dünyada hayatta kalman gerekiyor. Bu amaçla insanlar ve vahşi hayvanlar gibi pek çok düşmanla karşılaşacağın, büyük ve çeşitli bir açık dünyayı keşfedeceksin. Doğru kaynakları bulursan doğadaki potansiyelini aşacak kadar büyüyebilir ve efsanevi bir süper avcı olan devasa köpek balığına dönüşebilirsin. Ye. Keşfet. Geliş.”

Yılın Online Oyunu VALORANT’a Yeni Başlayanlar İçin 12 Şahane Taktik

Geçtiğimiz mayıs ayında piyasaya sürülen oyun, şu anda Epic Games üzerinde 69 TL’den satışa sunuluyor. Buradaki bağlantıya tıklayarak oyunun Epic Games sayfasına ulaşabilir, oyunu satın alabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: