Teknoloji

Bir Oyuncu, Pokemon Go İçin 1.600 Dolar Para Cezası Yedi

Niantic tarafından 2016 yılında iOS ve Android için yayınlanan Pokemon Go, piyasaya çıktığı ilk zamanlarda büyük patlama yapmış, milyonlarca kişi artırılmış gerçeklik destekli oyunda Pokemon yakalayabilmek için sokaklara dökülmüştü. 

Pokemon Go, sayılı pazarda piyasaya çıkması, oyuncuların talep ettiği bazı özelliklerin bir türlü yayınlanmaması ve benzeri sebeplerden zaman içinde popülaritesini kaybetse de hala fazlasıyla tutkulu bir oyuncu kitlesi için varlığını sürdürüyor. 

Oyuncular, Pokemon Go için karantina kurallarını yıkmaya başladı

- Bir Oyuncu, Pokemon Go İçin 1.600 Dolar Para Cezası Yedi

Bildiğiniz gibi Pokemon Go, oyuncuları sokaklarda, parklarda ve aklınıza gelebilecek hemen her yerde kilometrelerce yürümeye teşvik eden bir oyun. Ancak koronavirüs nedeniyle uygulanan karantina önlemleri, Pokemon Go oyuncularının ‘avlanma’ rutinlerini etkiliyor.

Yine de tutkulu Pokemon Go oyuncuları, karantina uygulamalarına rağmen Pokemon avlamaktan vazgeçmiyor. Hatta Avustralya’daki bir Pokemon Go oyuncusu, yeni Pokemonlar avlamak için Melbourne'deki karantina kurallarını yıkıp para cezası ödemeyi dahi göze almış.

Bir oyuncu, Pokemon Go için para cezası ödemeyi göze aldı

- Bir Oyuncu, Pokemon Go İçin 1.600 Dolar Para Cezası Yedi

Aktarılan bilgiye göre Melbourne’ün doğusundaki Sunshine’dan şehir merkezine kadar 14 kilometrelik bir seyahat gerçekleştiren bir Pokemon Go oyuncusu, karantina uygulamasına uymadığı için 1.652 dolar (yaklaşık 11.500 TL) para cezasına çarptırıldı.

Söz konusu Pokemon Go oyuncusunun böyle bir cezaya değecek bir Pokemon yakalayıp yakalamadığı bilinmiyor ancak Avustralya, koronavirüsü ‘yakalamak’ için oldukça sıkı tedbirler alıyor diyebiliriz. Hatta bu tedbirler kapsamında polis pazar günü şehrin 4.366 noktasında kontrol gerçekleştirmiş. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: