Teknoloji

BMW İlk Elektrikli SUV’unun Üretimine Bu Yaz Sonu Başlayacak

Alman otomobil devi BMW’nin ilk elektrikli SUV’u olacak 2021 BMW iX3 için geri sayım başladı. Daha önceleri birçok kez test edilen ve yakın zamanda yarı kamuflajlı görüntüleri sızdırılan araç, beklendiği üzere X3’ün iskeletinin üzerine küçük değişikliklerle inşa edilmiş bir elektrikli SUV olarak karşımıza çıkmıştı.

Alman firma için oldukça özel bir araç olan BMW iX3, aynı zamanda şirketin ilk elektrikli SUV’u olma unvanını taşıyor. Durum böyle olunca aracın üzerindeki tüm çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Aylarca süren bu çalışmalarda nihayet artık sona yaklaşıldı ve yakın bir zamanda elektrikli modelin üretimlerine Çin tesislerinde başlanacağı açıklandı.

BMW, ilk iX3 örneklerini 2020 yılı sona ermeden teslim edecek:

- BMW İlk Elektrikli SUV’unun Üretimine Bu Yaz Sonu Başlayacak

iX3’ün üretimi, BMW ile Brilliance Auto arasındaki ortak girişim olan BMW Brilliance Automotive (BBA) çatısı altında bu yaz sonunda başlayacak. İlk iX3 örneklerinin 2020 yılı sona ermeden önce müşterilere teslim edileceğini söyleyen otomotiv devi, aracın 7.700 kilometreyi geçkin test sürüşlerinin ve 340 saatten fazla süren testlerin yalnızca dört haftada tamamlandığının da altını çiziyor.

BMW’nin ilk elektrikli SUV’u iX3 kaputun altında neler sunacak?

- BMW İlk Elektrikli SUV’unun Üretimine Bu Yaz Sonu Başlayacak

Şirketin ilk elektrikli SUV’u olma unvanını taşıyacak olan iX3’ün özelliklerinden de bahsedecek olursak aracın, 285 beygir gücü ve 295 lb-ft tork üreten tek bir elektrikli motora sahip olması bekleniyor. Batarya kısmında 74 kWsa’iık pil takımıyla gelmesi beklenen aracın, tam dolu bir bataryayla 400 kilometrenin biraz daha üzerinde yol gitmesi bekleniyor.

Tanımadığı Birinin Arabasını Sel Baskınından Kurtaran Adam, Sosyal Medyanın Kahramanı Oldu

BMW iX3; Jaguar I-Pace, Mercedes Benz EQC ve Tesla Model Y gibi kendini ispat etmiş araçların rakibi olarak piyasaya sürülecek. Alman devinin ilk elektrikli SUV’unun bu isimler karşısında başarılı olup olamayacağını ancak ilerleyen günlerde, araç piyasaya sürüldüğünde görebileceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: