Teknoloji

Boğaziçi Üniversitesi’nin Kampüsü, Minecraft'ta İnşa Edildi

Türkiye’de ilk defa bir üniversite, Minecraft sunucularında kendisine yer buldu. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime devam eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, üniversitenin Bilgi İşlem Merkezi’nin sağladığı altyapıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin kampüsünü BOUNCraft ismiyle Minecraft dünyasına taşıdılar. 

Minecraft sunucularında daha önce görev alan kişilerin de yer aldığı gönüllü ekip, Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü, Sosyal Medya ekibi ve Kurumsal İletişim Ofisi’nden kişilerin katılımıyla oluşturuldu.

- Boğaziçi Üniversitesi’nin Kampüsü, Minecraft'ta İnşa Edildi

Boğaziçi Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan yurtlar, kütüphaneler, derslik binalarını Minecraft’ta inşa eden gönüllü ekip, üniversite kampüsünün bütün bileşenlerini oyuna dahil etmek için çalışmaya devam ediyorlar. 

BOUNCraft’ta yer alan kampüs bileşenlerinin yer aldığı Survival-Towny haritasına erişmek isteyenlerin Boğaziçi Üniversitesi mensubu olduklarını gösteren bir e-posta adresine sahip olmaları gerekiyor. Boğaziçi Üniversitesi e-posta adresiyle haritaya giriş yapanlara geliştiriciler tarafından bir kod gönderiliyor. Koda ulaşabilenler oyuna girerek Boğaziçi Üniversitesi kampüsünün Minecraft’taki kopyasını ziyaret edebiliyorlar. 

- Boğaziçi Üniversitesi’nin Kampüsü, Minecraft'ta İnşa Edildi

Kendi Bilgisayarınızı Toplayıp DOOM Oynayabileceğiniz Minecraft Modu

BOUNCraft’ı geliştiren gönüllü ekip, oyunculara destek hizmeti de sunuyor. Gönüllü ekip oyunda ortaya çıkabilecek sorunlar ve geri bildirimler için Bouncraft Discord sunucusundaki Destek kanalından oyunculara destek hizmeti sunacaklar. 

BOUNCraft'ta oynamak için yapılması gerekenler

- Boğaziçi Üniversitesi’nin Kampüsü, Minecraft'ta İnşa Edildi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: