Spor

Carlisle: ‘NBA, ‘önce kamu güvenliği’ diyor’

Dallas Mavericks koçu Rick Carlisle’a göre, NBA sezonu devam ettirmeden önce “önce kamu güvenliği” vurgusu yapacak.

NBA hayranlarının çoğu koronavirüs nedeniyle tekrar basketbol görmek için sabırsızlanırken, Carlisle, ligin sezonun yeniden başlamasından önce “kamu güvenliğini” vurguladığını söyledi.

Carlisle, COVID-19 salgınını ligin nasıl ele aldığına ilişkin düşüncelerini, ESPN Dallas 103.3 [KESN-FM]’deki Dennis ve Cowlishaw programında açıkladı.

Carlisle, Aralık ayında 2020-21 sezonuna başlama olasılığı sorulduğunda şunları söyledi:

“Bu noktada tartışılacak bir çok şey var. Özellikle o konsepti çok düşünmedim. Ancak bunların hepsi şu an tam ortasında olduğumuz genel duruma dayanıyor.”

Her şeyi tam olarak kafada işlemediğini itiraf ederken, Carlisle NBA başkanı Adam Silver’ın önceliğinin genel halkın sağlığı ve refahı olduğunu paylaştı:

“Adam (Silver) bunu oldukça açık bir şekilde gösterdi ve Mark da (Cuban) öncelikle kamu güvenliğine baktığını açıkça belirtti. NBA olayları olması gerektiği zaman olacaklar ve gözümüzü dört açmamız gerekiyor.”

NBA, Utah Jazz’den Rudy Gobert’in COVID-19 için pozitif test sonucu almasından hemen sonra 11 Mart’ta sezonu askıya almıştı. Başlangıçta lig, maçların taraftarsız ve sınırlı bir mürettebat bulunarak olarak yapılmasını düşünmüş, ancak koronavirüs tüm dünyadaki tutuşunu sıkılaştırdığında NBA sezonunu ertelemek zorunda kalmıştı. Bu noktada, hiç kimse sezonun devam edip etmeyeceğini bilmiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: