Gündem

Çelik: Türkiye’nin tek başına yaptığını AB yapamadı

celik turkiyenin tek basina yaptigini ab yapamadi - Çelik: Türkiye'nin tek başına yaptığını AB yapamadı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin, Avrupa’da koronavirüs salgınından en çok etkilenen İtalya ve İspanya’ya gönderdiği sağlık malzemesine ilişkin konuştu.

Avrupa Birliği’nin (AB) İtalya için harekete geçmediğine işaret eden Çelik, “AB, Türkiye’nin tek başına yaptığını ne İtalya için ne de Balkan ülkeleri için yapabildi.” dedi.

TÜRKİYE, ÖRNEK GÖSTERİLECEK ÜLKE

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, NATO dayanışması adına örnek gösterilecek tek ülkenin Türkiye olduğunu vurguladı.

Ömer Çelik’in açıklamaları şöyle:

“Bu küresel afete karşı vatandaşımızı korumak için çok boyutlu tedbirleri uygulamaya devam ediyoruz. Aynı zamanda kardeşlerimize, dostlarımıza, müttefiklerimize de ulaşıyoruz.

TÜRKİYE’YE KÖTÜLÜK YAPMA YARIŞINDALAR

Dostlarımız ve müttefiklerimiz Türkiye’ye teşekkür ederken, içimizdeki hastalıklı zihniyet ülkemizi kötülemek için yarışıyor. Türkiye aleyhine propaganda bu zihniyetten türüyor. “Türkiye’ye kötülük yapma yarışı” bunların tek duygusu haline gelmiş durumda.

TÜRKİYE, BALKANLAR’DA

Çok kez duymuşumdur. AB bünyesinde pekçok siyasetçi “Türkiye’nin Balkanlar’da artan nüfuzunu engellemek gerekir” derdi. Türkiye’nin Balkanlar’la tarihi bağlarını bilmeyen bir siyasi cehaletle konuşurlardı. Şimdi ise Balkanlar’ı kendi haline terkettiler. Türkiye ise orda.

BUGÜNLER GEÇECEK

Tedbirlere uyarak, hayata sarılarak, birbirimize sahip çıkarak bugünler de geçecek. Geriye gurur verici iyiliklerle, anılanlar ve kötülükleriyle başbaşa olanlar kalacak.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: