Eğitim

"Cevap kağıdı kaybolan öğrencinin sınavı tekrarlanacak mı?"

Fotoğraf: HDP

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS)  giren 8. sınıf öğrencisi Pınar Akbaş’ın sınav sonrası cevap kâğıdının kaybolmasını Meclis gündemine taşıdı.

Ersoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Osmaniye Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran’da yapılan LGS’ye kendi okulunda girmiş ve sınav sonucunun açıklanmasını beklerken ‘cevap kâğıdı kayboldu’ gerekçesi ile cevap kâğıdının kaybolması öğrencinin sorumluluğunda mıdır?

Pandemi koşullarında stres ve endişe ile sınava giren öğrencilerin morallerinin yükseltilmesi yerine, ortaya çıkan bu sorumsuzluğun bedeli öğrenciye yüklenmektedir. Yaşanan bu durumun Bakanlık tarafından telefi edilerek, öğrenci Pınar Akbaş’ın mağduriyeti çözülmelidir.”

Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yanıtlanması talebiyle verdiği önergede şu soruları yöneltti:

* Millî Eğitim Bakanlığı olarak, sınav kâğıdı kaybolan öğrenci Pınar Akbaş’ın mağduriyetinin giderilmesi için herhangi bir soruşturma/inceleme başlattınız mı?

* Mağdur edilen öğrenci Pınar Akbaş’ın sınavını tekrar yapacak mısınız?

* Sınav kâğıdının kaybolmasından öğrenci Pınar Akbaş mı sorumludur?

* Milli Eğitim Bakanlığı olarak ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi için sınav kâğıdı kaybolan öğrenci ve ailesi ile iletişime geçtiniz mi? (RT)

TIKLAYIN-Eğitimciler anlattı: LGS tercihlerinde nelere dikkat edilmeli?

TIKLAYIN-MEB, LGS için dijital tercih danışmanlığı başlatıyor

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: