Chat

Chat Kelimesi Hayatımıza Nasıl Girdi?

Chat kelimesi, internetin insan yaşamının bir parçası olmasının ardından sadece bilgi alma, araştırma yapma gibi amaçlarla değil de farklı sitelerin yardımıyla insanların birbiri ile kolayca iletişim kurmasını amaçlaması ile hayatımıza girdi. Bu gaye zaman geçtikçe sadece internet siteleri üzerinden değil farklı chat programlarının kullanıma sunulmasıyla farklı bir boyut kazandı. Bu uygulamalar ve web siteler sayesinde bir ‘nickname’ kullanarak dünyanın her neresinde olursa olun tanımadığınız herhangi biri ile chat yapabilir aynı zamanda yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Bu ilişkileri iyi değerlendirip eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Chat nedir sorusunu sizde soruyorsanız chat yapmak için önünüzde hiçbir engel yok, eğer evinizde veya işyerinizde internete bağlı bir halde bulunan bilgisayarınız var ise çok kolay bir şekilde chat yapabilirsiniz. Birisiyle telefonda konuşmak yerine bu yolu tercih etmek en maliyetsiz ve en kalıcı yöntemdir.. Bunun sebebi anlık olarak yazılı bir şekilde mesajlaştığınız için gelecekte bazı konuları unutmanında önüne geçebilirsiniz. Düşündüğünüzde E-posta hizmeti de chat kadar kolay değil mi diye sorabilirsiniz fakat şöyle bir gerçek var ki mail yollama yöntemi size akıcı bir konuşma sunmaz.Bu yöntem size sadece karşınızda bulunan insanı herhangi bir konu hakkında bilgilendirme imkanı sunar. Sizce de öyle değil mi? Sohbet eşiniz sizden uzun saatler boyunca mail beklediğinde sohbet ne tür bir hâl alacağını hiç düşündünüz mü? Bu sebeple tek bir alternatif olarak bu yöntemi kullanmak kalıyor. 

İnternet teknolojisi hayatımıza girdiğinden bu yana insan ilişkilerinde oluşan kopukluklar chat sayesinde bir nebze de olsa giderilebiliyor. Bu ortamlarda derdinizi paylaşacağınız, sevincinize ortak olacak bir sürü arkadaş bulabilirsiniz. Tabi ki herşeyin yararı olduğu gibi zararı da var. Çevremizde internetten tanışıp evlenen insanlar olduğu gibi dolandırılıp bedeli ağır olan zararlar ile karşılaşan insanlar elbet vardır.Arkadaş seçimlerinize dikkat etmenizi önermekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. İnternetten chat yaparken müzik dinleyebilir, oyun oynayabilir ya da istediğiniz bir filmi açıp izleyebilirsiniz bu sayede bir çok aktiviteyi aynı anda yapmış olacaksınız

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: