Teknoloji

Contra'nın Mobil Oyunu Dünya Genelinde Oyunculara Açılıyor

80'ler sonu, 90'lar başında doğan nesilde nostalji hissi yaratmayı başaracak olan oyunlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Contra'dır. Konami tarafından geliştirilen ve dağıtılan 'Run and Gun' olarak adlı türe ait Contra, bu neslin çocuklarına keyifli saatler yaşatmayı başarmıştı.

Bir nesil için efsanevi oyunlar listesinde yer alan Contra da mobil platformlara yolunu bulan oyunlar arasında yer almaya hazırlanıyor. Oyun, yıllar sonra nostalji hissini tekrar hissettirmek için geliyor.

Contra: Return

Call of Duty Mobile'ın da geliştirici stüdyosu olan TiMi Studios, 2017 yılında Contra'nın mobil sürümü Contra: Return'ü yayınlamak için Konami ve Garena ile iş birliğine gitti. Aslında oyun, sınırlı sayıdaki ülkede oyunculara sunuldu ve oldukça başarılı oldu. Bu başarıyı gören TiMi Studios da oyunu dünyanın geri kalanında da yayınlamaya karar verdi.

Contra: Return, ilk olarak Haziran 2017'de Çin'de yayınlandı ve bir yıl sonra da Tayvanlı oyuncularla buluştu. Oyunculardan oldukça olumlu geri dönüşler alan Garena, oyunun İngilizce sürümünü diğer Güney Asya ülkelerinde de 2018 yılında yayınladı. Timi Studios, şimdi de oyunu diğer ülkelere açmayı planladıklarını duyurdu.

- Contra'nın Mobil Oyunu Dünya Genelinde Oyunculara Açılıyor

Contra: Return; müzik, silahlar ve karakterler de dâhil olmak üzere 90'lardaki Contra ile büyük benzerlikler taşıyor. Şu an için oyun tamamen hikâye tabanlı ilerliyor ve sadece çevrimdışı modu bulunuyor. Oyunun dünya geneline açılmadan önce çevrimiçi bir moda kavuşması da oldukça muhtemel.

2020’nin İkinci Çeyreğinde En Fazla İndirilen Mobil Oyunlar Belli Oldu

Peki, siz oyunun mobil sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Çıkınca indirecek misiniz yoksa nostaljik hislerle anacağınız bir oyun olarak kalmasını mı istiyorsunuz?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: