Teknoloji

Crucible, Kapalı Betaya Geri Dönüyor

Amazon Games’in ilk büyük bütçeli oyunu olan Crucible, geçtiğimiz ayın sonlarında yayınlanmıştı. PC platformu için Steam’de oynaması ücretsiz bir şekilde yayınlanan oyun, yarın Türkiye saati ile 19.00’da kapalı beta sürecine geri dönecek.

“Peki, bu ne anlama geliyor?” diyecek olursanız da en basit ifadeyle Crucible, artık yeni oyuncular tarafından indirilemeyecek ancak oyunu daha önceden oynamış olanlar kesintisiz olarak erişmeye devam edebilecek. Crucible’ın web sitesinde bir duyuru yayınlayan Amazon, aktif oyuncular için çoğu şeyin değişmeyeceğini ancak oyunu ilerde oynamak isteyenlerin şimdiden kütüphaneye eklemesi gerektiğini söylüyor.

- Crucible, Kapalı Betaya Geri Dönüyor

Yayınlanan blog yazısında “Crucible beta’nın bir parçası olmak isteyen arkadaşlarınız varsa, yarın sabahtan önce oyunu oynamaya teşvik edebilirsiniz” ifadelerini kullanan şirket, oyuna yeni başlayacakların ise yakın gelecekte ‘playcrucible.com’ sitesi üzerinden kaydolabileceğini belirtiyor.

Crucible, bir türlü beklenen başarıyı yakalayamadı:

- Crucible, Kapalı Betaya Geri Dönüyor

Geçtiğimiz ay piyasaya oynaması ücretsiz bir şekilde piyasaya sürülen Crucible, ilk günlerinde az da olsa ilgi çekmeyi başarmıştı. Bir ay önce anlık olarak 25.145 oyuncu tarafından oynanarak kendi rekorunu kıran oyun, daha sonraki dönemlerde istenen başarıyı bir türlü yakalayamadı, hatta son 24 saatin zirvesinde bile yalnızca 159 eşzamanlı oyuncu tarafından oynandı.

Bu kötü gidişatın nedeni tam olarak bilinmiyor ancak oyunun çıkışının, Riot Games’in popüler oyunu VALORANT ile aynı döneme denk gelmesi, yeterince reklam yapılmaması, Amazon’un tecrübesizliği ve oyuna yeterli desteğin verilmemesi gibi etkenler istenen sayılara ulaşılamamasında rol oynuyor olabilir.

Fortnite, Dünyayı Kurtar Modunun Erken Erişimden Çıktığını Duyurdu

Oynaması ücretsiz PvP aksiyon nişancı oyunu Crucible kapalı betaya geri dönmeden önce oyunu Steam kütüphanenize eklemek ve kapalı beta sürecinde kesintisiz oynamak için buradaki bağlantıya tıklayabilir, oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: