Eğitim

Darüşşafaka Sınavı'na başvuru için bugün son gün

Tam burslu ve yatılı eğitim için Darüşşafaka Sınavı başvuruları için bugün son gün. 

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2020 yılı sınavı 28 Haziran Pazar günü yapılacak.

Sınava katılmak isteyen adayların başvuru evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na bugün (22 Haziran Pazartesi) saat 17.00’ye kadar elden veya posta yoluyla ulaştırılması gerekiyor.

Türkiye çapında 10 bine yakın öğrencinin katılabildiği sınav, 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 11.00’de Türkiye’nin 24 ilinde düzenlenecek. Sınav; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da gerçekleştirilecek. Sınava Türkiye’nin her ilinden başvuru kabul edilecek.

Sınavda başarılı olan öğrenciler, sağlık kurulu kontrolü ve mali durum araştırmasının ardından ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz nitelikli eğitim alma hakkı elde edecek.

Sınav koronavirüs tedbirleri kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili sağlık birimlerinin yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli tedbirlere uyularak, sosyal mesafe kuralına göre yapılacak.

Eğitimde fırsat eşitliği

1863’ten bu yana eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka’da bugün itibarıyla 1.000’e yakın öğrenci eğitimine devam ediyor. Öğrencilerin 8 yıl boyunca yatılı ve ücretsiz olarak okuduğu Darüşşafaka’da 24 kişilik sınıflarda eğitim – öğretim hayatlarına devam eden öğrenciler İngilizce öğrenmenin yanı sıra okul bünyesinde bulunan 50’ye yakın sosyal kulüpte yeteneklerini geliştiriyor. (AÖ)

Aday kaydı için tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: