Gündem

Deprem değil fotoğraflar panik yarattı

deprem degil fotograflar panik yaratti - Deprem değil fotoğraflar panik yarattı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Ordu’nun Korgan ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 00.23’te meydana gelen deprem, 7,06 kilometre derinde kaydedildi.

SOSYAL MEDYADA YALAN PANİK

Deprem sonrası sosyal medyada paylaşılan yıkılmış ev fotoğrafları, paniğe yol açtı. Fotoğrafların, Elazığ depremine ait olduğu belirlendi. Yetkililerden alınan bilgilere göre, Korgan’da herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.

deprem degil fotograflar panik yaratti 1 - Deprem değil fotoğraflar panik yarattı

VALİLİK VE BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan, Ordu Valiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Değerli hemşehrilermiz, AFAD’a göre merkez üssü Korgan ilçemiz olan depremle ilgili sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğraf, Elazığ depremine ait fotoğraftır. Yapılan tespitlere göre bir olumsuzluk yoktur. Asılsız bilgi ve görsellere itibar etmeyiniz.” denildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise sosyal medya hesaplarından, “Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Herhangi bir hasar söz konusu değil. Şu ana kadar bize ulaşan can veya mal kaybı, yaralanma bilgisi yok.” ifadelerine yer verdi.

Ordu Valisi Seddar Yavuz da, “Değerli Ordulu kardeşlerim, meydana gelen depremle ilgili can ve mal kaybı yoktur. Asılsız haber ve fotoğraflara itibar edilmemesini rica ediyorum.” açıklamasında bulundu.

deprem degil fotograflar panik yaratti 2 - Deprem değil fotoğraflar panik yarattı

deprem degil fotograflar panik yaratti 3 - Deprem değil fotoğraflar panik yarattı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: