Teknoloji

DualSense'te Arka Tuş Aksesuarı Kullanılamayacak

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yaklaşmakta olan oyun konsolu PlayStation 5'in oyun kumandası olan DualSense'in internet sitesini güncelledi. Yapılan güncelleme, DualSense'in 360 derece görünümünü ortaya koyuyor ve oyun kumandasının detaylarını gözler önüne seriyor. Şimdi sizlere, DualSense'in internet sitesinde yapılan güncellemeyle gün yüzüne çıkan önemli bir detaydan bahsedeceğiz.

Sony, PlayStation 4 için geliştirdiği "DualShock 4" isimli oyun kumandasında, oyunculara ek düğmeler sağlayan bir aksesuar eklemişti. Oyuncular, bu aksesuar sayesinde DualShock 4'ün arka kısmında yeni düğmelere sahip oluyorlardı. DualSense'in internet sitesinde yapılan güncelleme, bu aksesuarın yeni oyun kumandasında olmayacağını gözler önüne seriyor.

DualShock 4'ün arka tuş aksesuarı işte böyle görünüyordu

- DualSense'te Arka Tuş Aksesuarı Kullanılamayacak

DualShock 4 için hazırlanan aksesuar, oyunculara önemli avantajlar sağlıyordu. Çünkü oyuncular, bu aksesuar sayesinde 16 farklı görev ataması yapabiliyorlardı. Aslına bakacak olursak DualShock 4'ün bu aksesuarı, PC oyunlarında alıştığımız makro ayarlar özelliğini PlayStation 4'e getiriyordu. Görünüşe göre DualSense, bu tür bir aksesuara sahip olmayacak.

PlayStation’ın Oyun İçi Satın Almalardan Kazandığı Dudak Uçuklatan Değer Açıklandı

DualSense'in arka kısmı işte böyle görünüyor

- DualSense'te Arka Tuş Aksesuarı Kullanılamayacak

DualShock 4 için geliştirilen aksesuar, çok kısa bir süre önce duyuruldu. Bu da oyunculara, bu aksesuarın PlayStation 5'te de kullanılabileceğini düşündürdü. Ancak DualSense'in internet sitesinde yer alan bilgilerde bu tür bir aksesuara yer verilmiyor. Ayrıca DualSense'in arka taraf tasarımı da zaten bu aksesuarla pek uyumlu değil gibi görünüyor. Bakalım Sony, ilerleyen günlerde bir açıklama yaparak bu konuya resmi bir açıklama getirecek mi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: