Teknoloji

Dünyanın En Garip Volkswagen Beetle Karavanı

Otomobil devi Volkswagen’in ikonik araçlarının birçok insan tarafından karavan olarak kullanıldığını pek çok kez gördük. Özellikle nostaljik T2 minibüsü birçok insan tarafından karavana dönüştürülüp kullanılıyor. Ancak otomobil devinin ikonik araçlarından olan Beetle’ın karavana dönüştürüldüğü çok az örnek var. 

Beetle’ların karavana dönüştürüldüğü örneklerde genel olarak Beetle’ın nostaljik modellerinin kullanıldığını görmüştük. Ancak modern Beetle’ın bir karavana dönüştürülmesi pek de alışık olduğumuz bir durum değil. Ama ABD’li bir adam, modern Beetle’ı karavana dönüştürerek ufkumuzda yeni bir pencere açmış oldu. 

Beetle’ı ikiye bölerek karavan haline getirdi

- Dünyanın En Garip Volkswagen Beetle Karavanı

ABD’nin Michigan eyaletindeki Hartland ilçesinde yaşayan Dylan Huff, 2003 model Volkswagen Beetle’ını ortadan ikiye bölerek karavana dönüştürdü. Huff, ikiye böldüğü aracının ortasına oldukça büyük bir karavan ekleyerek Beetle’la yapılmış belki de en garip karavan tasarımına imza attı. Ayrıca Huff, aracın kontrol edilmesini sağlayacak direksiyon ve pedalların Beetle’ın ön kısmında değil karavanın içinde bulunmasına karar verdi. 

- Dünyanın En Garip Volkswagen Beetle Karavanı

Yukarıdaki fotoğrafta görüleceği gibi karavanın direksiyon ve pedalları ilginç bir şekilde karavanın içinde yer alıyor. Huff, garipliği bir adım daha ileri götürerek direksiyonun yanına bir de yemek masası eklemiş durumda.

- Dünyanın En Garip Volkswagen Beetle Karavanı

Volkswagen'den En İkonik Modeli Beetle İçin Duygusal Veda Videosu

2003 Beetle’dan oluşturduğu karavanı Facebook’un Market bölümünden satışa çıkaran Dylan Huff, aracın kabin içinde kontrol edilebildiğine garanti veriyor. Ancak Huff’ın garip tasarımlı karavanı şu anda çalışmıyor. Karavanın çalışmaması, karavanı satın alacak kişinin aracı tamir etmesi veya ettirmesi gerektiğini, ya da sabit bir şekilde kullanması gerektiğini gösteriyor. Karavanın iç kısmının da çok iç açıcı bir durumda olmadığını söylememiz gerekiyor. 

Dylan Huff, hemen hemen birçok Beetle hayranının zihninden hemen silinmesini isteyeceği bir karavan tasarımına imza atmış görünüyor. 600 dolara satışa çıkarılan Beetle karavanı gerçekten satın alacak birisi olacak mı biz de merak ediyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: