Teknoloji

Dünyanın İlk Off-Road Otobüsü Tasarım Ödülü Kazandı

Ukraynalı bir şirket ve Pulsar Expo’nun iştirak şirketi Torsus tarafından üretilen dünyanın ilk 4×4 off-road otobüsü Torsus Praetorian, prestijli bir tasarım ödülü kazandı. 2016 yılında kurulan ve dünyanın en zorlu off-road otobüslerini tasarlayarak, geliştirerek ve üreterek yeni bir çığır açmasıyla tanınan Torsus şirketi, ödüllü model Praetorian’ı tasarlamak için bilinen tasarım stüdyosu Werkemotion ile bir araya geldi.

Dünyanın en zorlu arazilerinde personel ve ekipman taşımak amaçlı tasarlanıp üretilen otobüs için ağır hizmet tipi bir şasi, motor ve aktarma organları kullanıldığını açıklayan Torsus, araçta Michelin arazi lastiklerinin kullanıldığını da bildirdi. Ayrıca gövde panelleri askeri sınıf bir malzeme olan Line-X ile kaplanan Praetorian, bu özellikleri ve tasarımıyla 2020 yılı için düzenlenen törende ürün tasarımı 'Red Dot Ödülü’ne lâyık görüldü.

Pek çok tasarım, ödülün sahibi olabilmek için birbiriyle yarıştı:

- Dünyanın İlk Off-Road Otobüsü Tasarım Ödülü Kazandı

Bu sene törende bu dalda 6 bin 500 tasarımın değerlendirmeye alındığı ve jüri üyelerinin ayrıntılı bir değerlendirme yapabilmek ve tasarım ile inovasyon alanlarında en iyi olanı seçebilmek için oldukça zorlandığı aktarıldı. Torsus ise zorlu rakiplerini alt etmeyi başararak ödülü kucaklamış oldu. Şirketin kurucusu ve CEO’su Vakhtang Dzhukashvili, yaptığı açıklamada “İkonik Torsus Praetorian’ımızın olağanüstü tasarımı için küresel olarak saygı duyulan ve takdir edilen Red Dot Ödülü’nü almak bizim için bir ayrıcalık ve onur” sözlerini kullandı.

Maserati'nin Süper Arabası MC20'nin Yeni Prototipi Paylaşıldı

Şirket resmi Twitter hesabı aracılığıyla da bir gönderi yayınlayarak, ödülü almaktan dolayı gurur duyduklarını ve bu başarının dünyanın en iyi off-road otobüsünü üretmek için çalışan Torsus ekibinin ve Werkemotion’daki tasarım ortaklarının yeteneklerinin bir kanıtı olduğunu söyledi. Werkemotion şirketinin kurucusu da bir açıklama yaparak bu ortaklıktan dolayı çok mutlu olduklarını ve kazanılan ödülden ötürü gururlu olduklarını aktardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: