Teknoloji

EA, Yeni Bir Skate Oyunu Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Los Angeles’ta düzenleyeceği E3 2020 etkinliğini koronavirüs pandemisi nedeniyle pas geçmek zorunda kalan Electronic Arts (EA), bunun yerine EA Play Live adlı çevrimiçi bir etkinlik gerçekleştirdi.

Sürpriz bir şekilde oyuncuların karşısında çıkan Skate serisinin yapımcıları Chris "Cuz" Perry ve Deran Chung, Amerikalı stüdyonun yeni bir Skate oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu. “Geri döndük, yapıyoruz! Skete geliyor; yuvarlanıyoruz” diyen Perry, efsanevi kaykay serisine yeniden hayat vermek için gizlice bir araya geldiklerini söyledi.

Skate serisinin yapımcıları Chris "Cuz" Perry ve Deran Chung, yeni oyun üzerinde çalıştıklarını müjdeledi

- EA, Yeni Bir Skate Oyunu Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Chung ise “Dürüst olmak gerekirse; oyunu doğru zamanda, doğru fikirle yapmak için yıllardır bekliyorduk ve gerçekten bunu gerçekleştirecek olduğumuzu söylemekten çok memnunuz” şeklinde konuştu. Öte yandan oyunun ne zaman çıkacağı ya da hangi platformlarda destekleneceği hakkında herhangi bir bilgi vermeyen ikili, gelişim sürecinin çok başında olduklarını ifade etti.

Üç oyundan oluşan Skate serisi, son olarak 2010 yılında karşımıza çıkmıştı. PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen oyun, sunduğu gerçekçi kaykay deneyimi ile büyük bir beğeni toplamıştı. Buna rağmen EA, seriye devam etmeme kararı aldı ve Skate’i rafa kaldırdı. 

En son Skate oyununun çıkmasının üzerinden tam 10 yıl geçti

- EA, Yeni Bir Skate Oyunu Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2'nin Kamera Arkası Görüntüleri Yayınlandı

Kaykay serisinin hayranları, Twitter’da #skate4 etiketi ile yaptıkları kampanyalar aracılığıyla stüdyoya seslerini duyurmaya çalışıyorlardı. Ve şimdi, bu çabaları nihayet sonuç verdi. Bu arada yeni çıkacak State oyununun 2010 yapımı State 3’ün doğrudan bir devamı olup olmayacağı henüz belli değil. Bu nedenle oyunu şimdilik State 4 olarak isimlendirmemekte fayda var, ancak detayların yakın zamanda gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyoruz. 

Yeni Skate oyununun duyurulduğu video

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: