Eğitim

Eğitim-Sen: Arkadaşlarımız Derya Yulcu ve Saim Atılgan serbest bırakılsın

Fotoğraf: Eğitim-Sen

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), 15 Ağustos’ta gözaltına alınan Merkez Kadın Sekreteri Derya Yulcu, Eğitim-Sen üyesi Saim Atılgan’ın tutuklanmasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Eğitim-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Mali Sekreteri Elif Çuhadar, KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy Tekdemir, Genel Başkanımız Feray Aytekin Aydoğan, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Serpil Akpınar ve BES Kadın Sekreteri Banu Aykaç katıldı.

“Hukuki hiçbir gerekçe yok”

Açıklamayı yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Derya Yulcu, Selman Karasu ve Saim Atılgan’ın hukuksuz bir şekilde gözaltını belirterek şunları söyledi:

“Bir hukuki gerekçeye ve somut delile dayanmadan gerçekleşen gözaltılar sonrası Muş Şube Yürütme Kurulu Üyemiz Selman Karasu arkadaşımız serbest bırakıldı; Merkez Kadın Sekreterimiz Derya Yulcu ve Saim Atılgan arkadaşımız tutuklandı. Bu haksızca, hukuksuzca ceza uygulamaları siyasi iktidarın; Konfederasyonumuz KESK’in ve Eğitim Sen’in mücadelesinden duyduğu rahatsızlığın sonucudur.”

“Baskı politikalarına boyun eğmeyeceğiz”

“Yaşama dair en güzel, en gerçek olan her şeyin mücadelenin, dayanışmanın arkadaşlarımıza ‘suç’ olarak ithaf edildiği bir gerçekliği yaşadık” diyen Aytekin Aydoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tarihimiz boyunca iktidarların hukuksuzluklarına, baskı politikalarına boyun eğmeyen bir geleneğin mirasını, kamu emekçileri, eğitim ve bilim emekçileri mücadelemizi onurla sürdürüyoruz. Dün olduğu gibi bugün de baskılara, ihraçlara, sürgünlere, tutuklamalara teslim olmadık, olmayacağız. Eşit, özgür, demokratik bir ülke mücadelemize inatla, umutla devam ediyoruz.

Sendikal mücadelemize yönelik hukuksuz uygulamalara son verilmeli, Merkez Kadın Sekreterimiz Derya Yulcu ve üyemiz Saim Atılgan derhal serbest bırakılmalıdır.” (RT)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: