Eğitim

Eğitim Sen: Yeni eğitim yılı hak gasplarıyla başladı

Fotoğraf: MA

Eğitimde yaşanan sorunlara ilişkin birçok kentte açıklama yapan Eğitim Sen üyeleri, yeni dönemin hak gaspıyla başladığını belirterek, taleplerini sıraladı.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) üyeleri, yüz yüze ve uzaktan eğitimde yaşanan sorunlara ilişkin Diyarbakır, Adana, Mersin ve İstanbul’da açıklama yaptı. 

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Eğitim Sen Diyarbakır Şubeleri üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya geldi. 

Eğitim Sen 2 Nolu Şube Eşbaşkanı Zuhal Sezer, EBA’da yaşanan aksaklıklara değinerek şuunları söyledi:

“Öğrenci sayıları ve ders programları dikkate alındığında EBA sisteminde belli bir yoğunluğun yaşanacağını öngörmek zor değildir. MEB’in bu duruma dair bir önlem almamasına rağmen, özel okullarda uzaktan eğitimin devam ediyor olması dikkat çekicidir. MEB açısından çocuk işçiliği, milyonlarca öğrencinin uzaktan eğitime erişiminin olmaması gibi konular temel sorun alanları olarak kabul edilmediği için gerekli adımlar da atılmamaktadır.”

Eğitim Sen Adana Şubesi, Abidin Dino Parkı’nda açıklama yaptı. Şube Başkanı İrfan Doğan, EBA’ya giriş problemi yaşanacağının önceden bilindiğini kaydetti.

Yüzbinlerce öğretmenin emeklerinden tasarruf yapılmak istendiğini belirten Doğan, “MEB geçmişte defalarca yaptığı gibi yine emeğimizi yok saymakta, yasal haklarımızı keyfi uygulamalarla sınırlandırmaya çalışmaktadır” dedi.

Eğitim Sen Mersin Şubesi, kentteki İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. Şube Sekreteri Semih Gündoğdu EBA’nın teknik altyapısının güçlendirilmediğini ve uzaktan eğitime erişimde yaşanan eşitsizliklere çözüm üretilmediğini ifade etti. Gündoğdu, yeni öğretim yılının yeni hak gasplarıyla başladığını dile getirdi.

Eğitim Sen İstanbul Şubeleri, eğitim alanında yaşanan eşitsizliklere ve öğretmen ücretleri hakkında çıkan tartışmalara ilişkin Fatih’de bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. 

Grup adına açıklamayı Eğitim Sen İstanbul Şubeleri Dönem Sözcüsü Mehmet Emin Kırşanlıoğlu, yaptı. 

(AÖ)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: