Eğitim

EĞİTİM-SEN'DEN ÖĞRETMENLERE MEKTUP: "Bu zor dönemden birlikte çıkacağız"

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Merkez Yürütme Kurulu, bugün mesleki eğitim için okullarına öğretmenlere mektup gönderdi.

Mektupta özetle şu ifadelere yer verildi:

Sevgili Öğretmenim,

Mesleki çalışmalar için okuluna gittiğinde artık o okul eski okulun olmayacak. Yaşanmaya devam eden salgın süreci okulu da işleyişini de değiştirmiş durumda. Okuluna gittiğinde öncelikle okulu ve mesleki çalışma yapılacak alanların sağlık açısından uygun olup olmadığını değerlendirmen gerektiğini düşünmekteyiz.

Çalışma yapılacak alanın sağlıklı olmadığını düşünüyorsan bu durumu tutanak altına almanı ve kurum yöneticisine bildirmeni öneririz. Çalışma alanı değişikliği yapılmıyorsa veya çalışma ortamının sağlık açısından güvenli hale getirilmesine dönük önlemler alınmıyorsa, yine bu durumu da tutanak altına alman ve sağlık açısından risk oluşturan alana girmemen yapman gereken en doğru davranış olacaktır.

 

“Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çabalıyoruz”

Ayrıca bu durumu hızlıca üyesi olduğun sendikaya bildirmen sorunun çözümü açısından önemlidir. Üyemiz değilsen Eğitim Sen’in bu konuda sadece kendi üyelerinin değil tüm çalışanların hakları için mücadele edeceğini bilmeni isteriz.

Mesleki çalışmalar kapsamında yapılacak olan öğretmenler kurullarının bu sene çok daha önemli olduğunun farkında olduğunu biliyoruz. Okulların açılmaya hazır olup olmadığını bu çalışmalarda mutlaka değerlendirmek gerekiyor.

Eğitim-Sen, senin için, öğrencilerimiz için ve tüm halkımızın sağlığı ve hakları için bu konuda çok çalıştı ve çabaladı. Yaptığı çalıştay ve araştırma ile alanda yaşanan gerçekliği olduğu şekli ile yansıttı. Konuyu tüm boyutlarıyla tartışarak, tüm olasılıklara dönük öneriler geliştirdi.

Kurul toplantısında çalıştığın okulun yüz yüze eğitime hazır olup olmadığını tartışmak istediğini biliyoruz. Kendi sağlığın ve geleceğinle ilgili kararların sana sorulmadan alınmasının sende yarattığı rahatsızlığın da farkındayız.

“Sessiz kalmayacağız”

Yaşamımızla ilgili kararların bizlere sorulmadan alınmasına sessiz kalmayacağız. Eğitim Sen, sana bu tartışmalarda yararlanabileceğin sorular hazırladı.

Bu soruları kullanarak okulunun durumunu değerlendirebilir ve bunun sonuçlarını kurul tutanaklarına işletebilir ve ayrıca Eğitim-Sen Şubelerine ulaştırabilirsin. Yapacağımız bu çalışma sadece kendi sağlığımız için değil toplumun genelinin sağlığı açısından da anlamlı ve önemli olacaktır.

Sevgili Öğretmenim, bu zor dönemden birlikte, dayanışmayla ve mücadele ile çıkacağız.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: