GündemTeknoloji

Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

Çin’de ortaya çıkan ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını, bütün dünyada bir panik havası oluşmasına neden olsa da SpaceX‘in kurucusu Elon Musk, böyle düşünmüyor.

Elon Musk; geçtiğimiz günlerde SpaceX çalışanlarına bir not göndererek, araba kazasından ölme ihtimalinin koronavirüsten ölme ihrimalinden daha yüksek olduğunu belirtti.

elon musk araba kazalari koronavirusten daha tehlikeli - Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

“EN BÜYÜK SAĞLIK RİSKLERİNDEN DEĞİL”

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün 160 binden fazla insana bulaşmasının ardından bu virüsü küresel bir risk ilan etmişti. Ancak Elon Musk, koronavirüsün ABD’deki en büyük 100 sağlık riski arasında olmadığını savunuyor.

Her yıl ABD’de trafik kazalarından 36 binden fazla kişinin öldüğünü vurgulayan Musk, koronavirüse kıyasla bu sayının çok yüksek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump’ın ülkede acil durum ettiğini düşünürsek, Elon Musk’ın açıklamaları ABD başkanıyla bile çelişiyor.

elon musk araba kazalari koronavirusten daha tehlikeli 1 - Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

Öte yandan Elon Musk’ın açıklamalarını yorumlayan bazı sağlık görevlileri, koronavirüsü trafik kazasıyla kıyaslamanın çok mantıksız olduğunu belirttiler.

http: - Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

http: - Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikelihttp: - Elon Musk: Araba kazaları koronavirüsten daha tehlikeli

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: