Teknoloji

Epic Games 3 Büyük Ücretsiz Oyun Daha Dağıtacak İddiası

Koronavirüs pandemisi dünyayı eve kapatırken video oyun sektörü, son yılların en hareketli zamanlarını geçiriyor. Bir yandan yeni nesil oyun konsollarıyla ilgili açıklamalar bir yandan yeni konsolları hedefleyen yeni oyun duyuruları bir yandan eve kapanan insanları kendine çekmeye çalışan şirketlerin ücretsiz oyun kampanyaları derken oyunlarla yatıp kalkar hale geldik. Tabi bu noktada Epic Games'in gerçek bir efsane olan GTA 5'i ücretsiz olarak tüm oyunculara sunması, gündemin bir numaralı konusu olmuş durumda.

Epic Games'in GTA 5'i ücretsiz olarak sunması öylesine büyük bir ses getirdi ki, Epic sunucuları bu yoğun ilgiye dayanamadı ve bir süre platforma ulaşılamadı. Sonrasında ise işler yoluna girdi ve tüm oyunlar bir bir ücretsiz GTA 5'lerini kütüphanelerine eklemeye başladılar.

Yeni iddialar, Epic Games'in büyük kampanyalara devam edeceğini gösteriyor

- Epic Games 3 Büyük Ücretsiz Oyun Daha Dağıtacak İddiası

Bazı söylentilere göre Epic Games'in ücretsiz büyük oyun kampanyası GTA 5 ile sınırlı kalmayacak. İddialara göre platform, ilerleyen haftalarda da dünya genelinde popüler olan oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam edecek.

Steam, Bağımsız Oyun Festivali Kapsamında 25 Demoyu Ücretsiz Olarak Sundu

Dünyanın en büyük sosyal platformlarından Reddit'te ortaya atılan bir iddiaya göre Epic Games, önümüzdeki hafta Civilization VI, sonraki hafta Borderlands: The Handsome Collection ve bir sonraki hafta da ARK Survival Evolved'ı ücretsiz olarak sunacak. Eğer bu iddia gerçekleşecek olursa Epic Games, önümüzdeki haftalarda da oyunseverlerin bir numaralı gündemini oluşturabilir ve rakibi Steam'e ciddi bir darbe vurabilir.

Reddit'te yer alan paylaşım

- Epic Games 3 Büyük Ücretsiz Oyun Daha Dağıtacak İddiası

Reddit'te yer alan iddiaya göre söz konusu oyunların ücretsiz olarak sunulacağı tarihler şu şekilde olacak;

  • Civilization VI – 21 Mayıs
  • Borderlands: The Handsome Collection – 28 Mayıs
  • Art Survival Evolved – 4 Haziran

İddiayı makul kılan bazı nedenler var

Reddit'te yer alan iddia, bazı oyunseverler için biraz uçuk görünebilir. Ancak bu iddiayı mantıklı kılacak bazı nedenler var. Bu nedenlerden ilki; önümüzdeki sürecin Epic Games'in "Mega Sale" ve "Epic Coupon" etkinlikleriyle aynı tarihlere geliyor oluşu. Yani Epic Games, düzenleyeceği etkinliklerin kapsamını biraz daha genişletmeye karar vermiş olabilir.

Epic Games ile ilgili iddiaları makul kılan başka bir detay ise Civilization VI ile ilgili. Bu oyunun New Frontier Pass'ine ait ilk ek paket, 21 Mayıs'ta oyunseverlerle buluşacak. Bu ek paketin tanıtımını yapmak isteyen Epic Games ve Civilization VI ekibi, böyle bir kampanyanın altına imza atmayı tercih edebilirler. Son olarak, Epic Games'in GTA 5 kampanyasının da henüz 2 gün önce bir iddia olarak ortaya çıktığını hatırlatalım.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: