Teknoloji

Epic Games: PlayStation 5 Sistem Tasarımı Bir Başyapıt

PlayStation 5'in donanım tarafındaki güçlü özelliklerine ve geliştiricilerden gelen yorumlara bakılırsa, Sony'nin yeni nesil konsolu yalnızca oyun deneyimini değil geliştirilecek oyunların kalitesini de etkileyecek. Yeni konsol, geliştiricilere daha fazla esneklik sunarken, kullanıcılara oyun deneyiminde farkı açık bir şekilde hissettirecek.

Epic Games'in mühendislik birimi başkan yardımcısı Nick Penwarden, PlayStation Official Magazine ile yapılan röportajda, PS5'i "sistem tasarım başyapıtı" olarak nitelendirdi. Penwarden, ayrıca yeni nesil PlayStation'ın, işlem gücü ve veri yönetimi alanında sunduğu yeniliklerle devrim yaratacağını öne sürdü.

PlayStation 5 oyuncular için devrim niteliğinde yenilikler sunacak

- Epic Games: PlayStation 5 Sistem Tasarımı Bir Başyapıt

Geçtiğimiz ay PS5 için geliştirilen Unreal Engine 5 demosu üzerinde çalışan isimlerden biri olan Penwarden, yeni nesil konsol için, "PlayStation 5, sistem tasarım başyapıtı. Sadece işlem ve grafik performansında büyük bir atılım yapmakla kalmıyor, aynı zamanda depolama ve veri sıkıştırma teknolojisi açısından da devrim niteliğinde. Oyuncuların eğleneceği yeni tür oyunların ve deneyimlerin kilidini açıyor." yorumunu yaptı.

PlayStation 5, bugüne kadar hep oyun deneyiminde devrim yaratacak nitelikte bir konsol olarak tanımlanıyordu. Konsolun yükleme sürelerini ortadan kaldıran süper hızlı SSD'si, daha sürükleyici bir oyun deneyimi vadeden Tempest 3D ses teknolojisi ve dokunsal özellikler sunan yeni Dualsense kontrol cihazıyla çok güçlü bir konsol olacağını biliyoruz.

Xbox Patronu: PS5 Tanıtımından Sonra Kendimi İyi Hissettim, Biz Daha Avantajlıyız

PS5, görünüşe göre oyunları sadece daha sürükleyici hale getirmekle kalmayacak. Epic Games'in baş teknoloji sorumlusu Kim Libreri'ye göre, Sony'nin konsolu tamamen dinamik ortamlar ve aydınlatma, çok daha gelişmiş fizik, daha akıllı yapay zeka ve daha zengin çok oyunculu deneyimleri sağlayacak yepyeni oyun konseptleri sunmaya izin verecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: