Gündem

Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

erdogan acikladi 8 sehir hastanesi daha acilacak - Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

erdogan acikladi 8 sehir hastanesi daha acilacak 1 - Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışına viedo konferans ile katılarak millete sesleniş konuşması yaptı.

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yapımında emeği olan herkese teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanenin millete hayırlı olmasını diledi.

Erdoğan, konuşmasında bir de müjde verdi: “İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl sonuna kadar, kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete almayı planlıyoruz.”

erdogan acikladi 8 sehir hastanesi daha acilacak 2 - Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

BAŞARAMAYACAKLAR DİYENLER ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Başakşehir Şehir Hastanemizin hizmete giren bölümünün hayırlı olmasını diliyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Malum burası yap-işlet-devret anlayışı ile yapıldı. Onun için Rönesans ve ortağına da teşekkür ediyorum. Temelini attığımız günden bu yana ‘Başaramayacaklar’ diyenler çıktı. Türk müteahhit ve yabancı ortakla tamamladık. İkinci etabı ise Mayıs ayının 20’sinde açacağız.

Gelişmiş ülkelerin sağlık sistemlerinin çöktüğü dönemde elimizdekinin kıymetini iyi bilmeliyiz. Türkiye yatak ve doktor sayısında değilse bile yoğun bakım yatağı sayısında bu sürece oldukça avantajlı girmiştir. Kendi kendimize yeterli olmanın, dostlarımıza yardım eli uzatabilmenin önemini yaşayarak görüyoruz. Türkiye, kendi ayakları üzerinde durarak gücünü göstermiştir. Bu başarının gerisinde, 17-18 yılda kurmuş olduğumuz altyapı, attığımız adımların, inşa edilen eserlerin çok büyük önemi var. Kararlı bir adım attık. Yeşilköy Havalimanı’nın bir bölümüne 45 günde hastane inşa edeceğiz dedik. Şu anda bu hastanemizin inşası devam ediyor. Yine Sancaktepe’de bir başka hastaneyi daha yapıyoruz. Bunlar her odasında gerekli olan banyosu tuvaletiyle yapılıyor. Yeşilköy’de hava ulaşımı, Sancaktepe’de hava ulaşımı olacak şekilde tedbirimizi aldık.

erdogan acikladi 8 sehir hastanesi daha acilacak 3 - Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

8 ŞEHİR HASTANESİ DAHA AÇILACAK

Hükümete geldiğimizde milletimize Türkiye’yi eğitim, sağlık, emniyet, adalet üzerinde yükselteceğimizi söylemiştik. Ülkemizde genel sağlık sigortası kapsamı dışında kalan neredeyse kimse yoktur. Gücü olan primini ödeyerek, gücü olmayana devlet desteğiyle herkesi bu şemsiye altına aldık. Eskiden dökülen, şifa değil dert kapısı olan hastanelerimizi binasından personeline kadar tamamen yeniledik. Hayalimiz olan şehir hastanelerini kurmaya başladık. Başbakan olduğumda bunu söyledim. Artık tüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği bu proje kapsamında 10 şehir hastanesini hizmete aldık. Toplam yatak kapasitesi 13 bin 417’dir. Başakşehir Şehir Hastanemiz ise bu rakamı 16 bin 99’a çıkarıyor. 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü yıl sonuna kadar, kalanları da önümüzdeki yıl hizmete almayı planlıyoruz.

erdogan acikladi 8 sehir hastanesi daha acilacak 4 - Erdoğan açıkladı: 8 şehir hastanesi daha açılacak

TÜRKİYE SAĞLIK HİZMETLERİNDE DESTAN YAZDI

Salgın süreci Türkiye’nin sağlık altyapısının gücü yanı sıra sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verilmesinin önemini göstermiştir. Türkiye’de tamamen ücretsiz olan pek çok teşhis ve tedavide batı ülkelerinde nasıl büyük meblağlarla mümkün olduğuna rastlıyoruz. Covid-19 hastalığının teşhisinde çok önemli olan bilgisayarlı tomografi cihazının mevcudu Avrupa’dan daha fazladır. Hükümete geldiğimizde bu ülkede doğru dürüst ambulans bile yoktu. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 1 milyon 100 bine yaklaştırarak insan kaynağımızı tahkim ettik. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 70’lerin üzerine çıktı.

Türkiye sağlık hizmetlerinde destan yazmıştır. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek evlatlarımıza çok daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Ülkemizi bir üst lige çıkartmakta kararlıyız.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: