Teknoloji

Fiat, 500X ve 500L Modellerini 500XL'de Birleştirecek

İtalya merkezli otomobil üreticisi Fiat, ABD pazarında oldukça zor dönemler geçiriyor. 500 mikrobar ile önemli bir başarı elde ettikten sonra Cinquecento ailesi, 2014 yılındaki Fiat 500L ve 2016 yılındaki 500X ile büyümüştü.

Fiat 500X, Fiat’ın son yıllarda çıkardığı en iyi araçlardan bir tanesi olurken bu küçük araç crossover’ı, markanın en güçlü modeli olarak popülarite kazanmıştı. Ancak Carbuzz’ın Auto Express’e dayandırdığı haberine göre İtalyan otomobil üreticisi, 500L ve 500X modellerini çekip ikisini tek bir modelde buluşturduğu 500XL modeliyle değiştirecek.

500L ve 500X gidiyor, 500XL geliyor

- Fiat, 500X ve 500L Modellerini 500XL'de Birleştirecek

Fiat patronu Olivier Francois’ya göre 500L, şehir arabası doğası sebebiyle elektriklenme için ilk araç konumunda bulunuyor. Crossover olarak adlandırılan araçlar, oldukça popüler ki zaten bu sebepten ötürü 500X, marka için iyi sayılabilecek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı.

Fiat, bir yandan elindeki modelleri elektrikli araçları gelecekte elektrikli arabalar haline getirmeyi düşünürken bir yandan da endüstri trendlerini takip ediyor. Şirket, 500L’i durduracak ve iki gövde tasarımını tek bir crossover’da birleştirecek. Francois, bu konuyla ilgili olarak “Günün sonunda, X ve L’yi birleştirmenin önümüzde durduğunu düşünüyoruz. Ancak yakın bir gelecekte değil ve yakın derken bu yılsonuna kadar değil” dedi.

Fiat'ın 1999 Yılında Geleceğin Otomobili Olarak Tanıttığı Konsepti: Fiat Ecobasic

Fiat 500’ün tasarımı, İtalyan otomobil üreticisinin ilk çıkardığı tarih olan 2007’den bu yana çok büyük değişiklikler yaşamadı. Ancak yeni Fiat 500XL’in, bu senenin başlarında çıkan tamamen elektrikli 500 modeliyle benzer olacağını düşünülüyor. Bu da bir nevi kaş gibi gözüken gündüz farlarının ve kapalı ızgaraların bulunacağı anlamına geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: