Teknoloji

FIFA 21, Konsollar Arasında Oyun İlerlemesi

EA Sports’un önümüzdeki aylarda çıkacak yeni futbol oyunu FIFA 21, dün duyuruldu. Oyunun PS5 ve Xbox Series X’e de çıkacağını duyuran EA, oyuncuların FIFA 21’i PS4 veya Xbox Series X’e alması halinde yeni nesil konsollarda da herhangi bir ek ücret gerektirmeden oynayabileceklerini söyledi. Bu durum, oyunun yüksek fiyatı düşünüldüğünde bir nebze de olsa olumlu karşılanmıştı. 

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre FIFA 21’i yeni konsollarda oynayabileceksiniz, ancak bazı durumlarda önceki konsolda yaptığınız ilerlemeyi yeni konsola taşırken sorun yaşayabilirsiniz. Oyunu ilk başta PS4’te oynayıp sonrasında PS5’te devam etmek isteyen oyuncular, ne yazık ki önceki konsoldaki kayıtlarına yeni konsolda ulaşamayabilir.

EA’nın yaptığı açıklamaya göre FIFA 21’in kariyer modu, profesyonel kulüpleri gibi özelliklerindeki ilerlemeler her konsola özgü olacak ve konsollar arasında aktarılırken bazı sorunlara neden olabilecek.

FIFA 21 ne zaman çıkacak?

FIFA 21, farklı sürümlerle oyuncularla buluşacak. Oyunun Ultimate sürümünü alan oyuncular 6 Ekim’de FIFA 21’i oynamaya başlayacakken, Standart ve Şampiyonlar sürümünü satın alanlar 9 Ekim’de oyuna erişebilecekler. 

Yeni Konsollara da Gelecek FIFA 21, Bir Videoyla Duyuruldu: İşte Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

FIFA 21’in fiyatı

FIFA 21, çıkacağı platforma ve sürüme göre farklı fiyata sahip olacak. Oyunun en uygun fiyatı ise PC platformundaki Standart sürümde olacak. Steam ve üzerinden PC sürümü satın alabilecek oyuncular, FIFA 21’i 419,99 TL’den satın alabilecekler. Bunun dışında PS4 oyuncuları 499,90 TL’den oyuna erişebilecekken Xbox One kullanıcıları ise 497,50 TL’ye FIFA 21’in sahibi olabilecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: