Teknoloji

Fortnite’ın Mobil Sürümünden Elde Edilen Gelir Açıklandı

PUBG’yle beraber uzun bir süre en çok oynanan oyunlar arasında kalan battle royale oyunu Fortnite, Sensor Tower’ın yayınladığı rapora göre 2 yıllık süreçte oyunun mobil sürümünden 1 milyar dolar gelir elde etti. 

Bu rakam, oyunun PC ve konsollardaki satış rakamlarını içine almadığını söylememiz gerekiyor. Bunlar da eklendiğinde Epic Games’in kasasına ciddi miktarda para girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Fortnite, COVID-19 nedeniyle evlerine kapanan milyonlarca insanın oyunlara yönelmesiyle kısa sürede de ciddi bir kazanç elde etti. Epic Games, Nisan 2020’de Fortnite’ın mobil sürümünden 44,3 milyon dolar gelir ve 6 milyon yeni indirme elde etti. Şirket, bu gelirlerin çok büyük kısmını ise doğrudan iOS platformu üzerinden kazandı. Geçen ay Google Play’de yayınlanan oyun, şu ana kadar buradan 937.000 dolar kazandı. Oyunun mobil cihazlardaki toplam indirme sayısına baktığımızda ise 129 milyon indirmeyi görüyoruz. 

- Fortnite’ın Mobil Sürümünden Elde Edilen Gelir Açıklandı

Tüm platformlar devreye girince sayı artıyor 

Sensor Tower’ın raporuna göre Fortnite, şu ana kadar tüm platformlarda 350 milyon kayıtlı oyuncuya ulaştı. Son dönemde ünlü rap şarkıcısı Travis Scott’ın özel konserindeyse 12,3 milyonluk eşzamanlı oyuncu kitlesiyle rekor kırdı. 

GTA 5, Tamamen Ücretsiz Oldu: Epic Games Üzerinden Nasıl İndirilir?

Epic Games, GTA 5’i ücretsiz yaptı

Bildiğiniz gibi Epic Games, dün GTA 5 gibi efsaneleşmiş bir oyunu ücretsiz yaptı. Büyük çıkışını Fortnite ile yapan Epic Games, finans kaynağını da genel olarak Fortnite üzerinden elde ediyor. Şirketin GTA 5’in ücretsiz olması için Rockstar Games’le nasıl bir anlaşma yaptığı bilinmiyor, ancak muhtemelen belirli bir ödeme yapmış olması gerekiyor. Fortnite’ın elde ettiği gelirin de bunda etkin rol oynadığı düşünülüyor. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: