Gündem

Fransa’da 600 doktordan suç duyurusu

Fransız basınında yer alan haberlere göre 600 doktor, salgının yol açtığı krizin yönetiminde ‘devlet yalanı’ söyledikleri gerekçesiyle Başbakan Edouard Philippe ve Sağlık Bakanı Agnes Buzyn hakkında Paris’teki Adalet Divanı’na suç duyurusunda bulundu.

Doktorlar, Philippe ve görevinden geçen ay istifa eden Buzyn’i salgın ile ilgili tehlikeyi bildikleri halde, zamanında gerekli önlem almamakla suçladı.

fransada 600 doktordan suc duyurusu - Fransa'da 600 doktordan suç duyurusu

DOKTORLARIN AVUKATLARINDAN AÇIKLAMA

Doktorların avukatı Fabrice Di Vizio, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin, Fransızlardan gizlediği bilgilerin ortaya çıkarılması için soruşturmanın açılması gerektiğini söyledi.

fransada 600 doktordan suc duyurusu 1 - Fransa'da 600 doktordan suç duyurusu

100 BİN YAŞLI ÖLEBİLİR UYARISI

Diğer yandan, huzur ve yaşlı bakım evlerinde görev yapan sağlık personeli, Sağlık Bakanı Olivier Veran’a gönderdiği mektupta, buralarda kalan kişilerin yaş ortalamasının 85 olduğunu ve birçoğunun kronik hastalığı bulunduğunu belirterek, maske yetersizliği nedeniyle 100 bin yaşlının hayatını kaybedebileceği uyarısında bulundu.

fransada 600 doktordan suc duyurusu 2 - Fransa'da 600 doktordan suç duyurusu

SAĞLIK GÖREVLİLERİ YETERSİZLİKTEN ŞİKAYETÇİ

Son günlerde, salgınla mücadele eden ve virüs tespit edilen kişilere tedavi uygulayan doktor ve hemşirelerin maskelerin yetersizliğinden şikayetçi olduğu belirtilmişti.

fransada 600 doktordan suc duyurusu 3 - Fransa'da 600 doktordan suç duyurusu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: