Teknoloji

GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

Video oyun tutkunlarının yakından takip ettikleri oyun platformlarından bir tanesi olan GOG, sıklıkla düzenlediği ücretsiz oyun kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarırken, oyunculara beş kuruş harcamadan geniş bir kütüphane edinmelerini sağlıyor. Şimdi sizlere, GOG'da bir süredir yer alan ve tamamen ücretsiz olan bazı retro oyunlardan bahsedeceğiz. 

Sizlere az sonra aktaracağımız oyunlar yeni bir kampanyanın parçası değil. Açılımı "Good Old Games" olan platform, ismine uygun şekilde bünyesinde 90 ve 2000'li yıllardan kalma pek çok oyun barındırıyor. Eğer sizler de retro oyunlara merak duyuyorsanız ya da geçmiş yıllarda ne gibi oyunların popüler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki oyunlara bir şans vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

GOG aracılığıyla ücretsiz olarak edinebileceğiniz bazı retro oyunlar

Beneath a Steel Sky

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

1994 yılında piyasaya sürülen Beneath a Steel Sky, bir dönemlerin en popüler macera oyunlarından bir tanesiydi. Tabii o yıllarda 3 boyutlu video oyunlarının yaygın olmadığını düşünecek olursak, bu oyunu doğrudan bir platform oyunu olarak değerlendirmek gerekiyor. Sizler ilginç bir atmosferin içine çekecek olan bu oyunda üzerinize düşen görevleri yerine getirmek ve karakterinizi hayatta tutmak zorundasınız.

Eğer sizler de bu oyuna ücretsiz olarak sahip olmak isterseniz, GOG hesabınıza giriş yaptıktan sonra burada bulunan bağlantıyı kullanabilir ve oyunu kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Tyrian 2000

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

90'lı yıllarda Tyrian adıyla karşımıza çıkan oyun, 1999 yılına geldiğimizde daha gelişmiş bir halde oyuncuların karşısına çıkmıştı. Arcade türündeki bir oyun olan Tyrian 2000 oyununda, karşınıza çıkan tüm düşman unsurlarını yok etmeniz gerekiyor. Çocukluğunu atari başında geçirmiş oyunseverlerin ilgisini çekme garantisi olan bu oyun, tam 20 yıl sonra sizlere ilginç bir deneyim yaşatacak.

Eğer sizler de Tyrian 2000'e bir şans vermek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanarak oyunun GOG sayfasına erişebilirsiniz.

Shadow Warrior Classic Complete

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

Shadow Warrior Classic Complete, bugün severek oynadığımız birinci şahıs nişancı oyunlarının atası konumunda. 1997 yılında piyasaya sürülen ve dönemin gençleri tarafından vazgeçilmez olarak kabul edilen oyun, genel olarak her yaş için uygun değil. Çünkü oyunda kan gövdeyi götürüyor ve yok etmek zorunda olduğunuz bazı yaratıklar çok ciddi anlamda rahatsız edici şekilde tasarlanmışlar.

GOG'da ücretsiz olarak sunulan bu oyunu kütüphanenize eklemek isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Square Enix, Yeni Oyunu Kingdom Hearts: Memory of Melody'yi Duyurdu

Stargunner

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

1996 yılında tanıştığımız Stargunner, dönemin popüler arcade oyunlarından bir tanesi. GOG aracılığıyla ücretsiz olarak erişebileceğiniz bu oyun, aslında benzersiz bir şey vadetmiyor. Ancak rakiplerine oranla daha detaylı hazırlanmış olan oyun, 70'ten fazla çeşitte düşman gemisi sunuyor. Ayrıca oyunda ilerledikçe kullandığınız aracı geliştirmeniz de gerekiyor.

Bu oyuna ücretsiz olarak sahip olmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bonus 1: Cayne

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

2017 yılında piyasaya sürülen Cayne, temeline bir bilim kurgu ve macera oyunu. 9 aylık hamile bir kadın olan Hadley isimli bir karakteri canlandırdığımız bu oyunda, kendimizi gizemli bir serüvenin içinde bulacağız. Bu oyun, 2015 yılında piyasaya sürülen ve pek çok oyunseverin tam not verdiği Statis isimli bir oyunun hem ücretsiz hem de daha kısa soluklu bir versiyonu ve Webtekno ekibi olarak bu oyunu beğeneceğinize eminiz.

Eğer sizler de Cayne isimli bu oyunu hemen oynamak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanarak oyunu GOG kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Bonus 2: Delores: A Thimbleweed Park Mini-Adventure

- GOG Üzerinden Ücretsiz Sahip Olabileceğiniz 4 Retro Oyun

Delores: A Thimbleweed Park Mini-Adventure, henüz çiçeği burnunda bir oyun. Dilerseniz GOG, dilerseniz de Steam üzerinden ücretsiz olarak erişebileceğiniz bu oyun, sizlere fazlasıyla eğlenceli bir macera deneyimi sunacak. Grafikler açısından beklentilerinizi karşılamayacak olsa da bu oyunda bir fotomuhabiri canlandıracak ve onun hikayesine eşlik edeceksiniz.

9 Mayıs 2020 tarihinden beri hayatımızda olan bu eğlenceli oyuna GOG üzerinden erişmek isterseniz burada, Steam üzerinden erişmek isterseniz de burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: