Teknoloji

Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

google arama sonuclarina 3 boyutlu hayvanlar ekledi - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

Gerçek dünyadaki çevrenin ve içindekilerin, bilgisayar tarafından üretilen; ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı veya dolaylı fiziksel görünüm anlamına gelen artırılmış gerçeklik teknolojisi, son yıllarda özellikle büyük teknoloji şirketlerinin en çok üzerinde durduğu teknolojilerden biri oldu.

Bu şirketlerden biri olan Google, artırılmış gerçekliğe sahip 3 boyutlu hayvanları arama sonuçlarına ekledi. Google’ın yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, arama yaptıkları bir hayvanın 3 boyutlu görüntüsüne ulaşabiliyor ve kamera sayesinde artırılmış gerçeklik deneyimi yaşayabiliyor.

google arama sonuclarina 3 boyutlu hayvanlar ekledi 1 - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

GOOGLE’IN YENİ ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR

Google’ın 3 boyutlu hayvan özelliğinden yararlanabilmeniz için öncelikle kullandığınız mobil tarayıcıdan Google’da hayvan ismiyle arama yapmanız gerekiyor. (En doğru sonuçlar için Chrome önerilir)

Örneğin ‘kaplan’ aramasını yaptığınızda karşınıza çıkan ekranı biraz aşağıya kaydırın ve ‘3D olarak göster’ seçeneğine dokunun. (Bu seçenek yoksa, Google’ın o hayvana 3 boyutlu desteği yok demektir.)

google arama sonuclarina 3 boyutlu hayvanlar ekledi 2 - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

3 boyutlu hayvan modeli ilk olarak beyaz bir ekranda canlanacak. Hemen alt kısımda bulunan ‘Alanınızda görün’ seçeneğine dokunarak, söz konusu hayvanı kamera uygulamasında da görebilirsiniz.

3 boyutlu hayvan özelliğinden yararlanabilmeniz için yalnızca akıllı telefondan veya tabletten arama yapmanız gerekiyor. Bu özellik, bilgisayarlarda henüz çalışmıyor.


http: - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

http: - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

http: - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

http: - Google, arama sonuçlarına 3 boyutlu hayvanlar ekledi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: