Teknoloji

Google Arama Sonuçlarına Karanlık Mod Geliyor

Karanlık mod özelliği, son yıllarda hem mobil hem de masaüstünde kendine sıkça yer bulmaya başladı. Android kullanıcıları da sistem genelinde bir karanlık moda Android 10 ile kavuşmuşlardı. Ayrıca şu anda pek çok üçüncü parti uygulama da karanlık mod desteği sunuyor. Google Chrome da karanlık mod sunan uygulamalardan biri.

Android kullanıcılarının bildiği üzere, Chrome’daki karanlık mod yalnızca araç çubuğu ve ayarlar sayfalarında kendini gösteriyor, ancak yakında arama sonuçları da Android 10'un karanlık mod özelliğine senkronize olacak. Mobil yazılım geliştirme topluluğu XDA Developers tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, çok daha etkileyici bir Chrome deneyimi vadediyor.

Çok yakında Google arama sayfaları da karanlık temayı destekleyecek

- Google Arama Sonuçlarına Karanlık Mod Geliyor

Öte yandan, sistem genelinde karanlık modu kullanırken, beyaz Google arama sonuçları sayfası ile karşılaşmak istemeyen Android kullanıcıları, chrome://flags bağlantısına giderek buradaki “Android web contents dark mode (Android web içerikleri karanlık modu)” seçeneğini işaretleyip, bu sorunu çözebiliyorlardı. Fakat bunu yapmak, koyu arka plan renkleri göz önünde bulundurularak tasarlanmamış bazı internet sitelerinin arayüzüne zarar verebiliyor.

Bu sorunun önüne geçmek için #enable-android-dark-SRP isimli yeni bir etiket oluşturan Google, Chrome karanlık modda kullanıldığı takdirde, arama sayfasının da koyu renklerle görünmesini sağlıyor. XDA Developers’ın paylaştığı ekran görüntüleri, söz konusu özelliğin Google Arama sonuçları sayfasını nasıl kararttığını gözler önüne seriyor.

Chrome, Bilgisayarı Sömüren Reklamları Engellemeye Hazırlanıyor

Karanlık temalar, tasarım anlamında çok daha iyi bir deneyim sunmasının yanında, batarya ömrüne de katkıda bulunuyor. Ayrıca ekranlardan yayılan mavi ışığı azaltması nedeniyle de kullanıcıların göz sağlığına iyi geliyor. #enable-android-dark-SRP etiketi, şu anda Chromium’da kullanılabiliyor, ancak özelliğin kısa zamanda Google Chrome’un kararlı sürümüne de gelmesini bekliyoruz. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: