Teknoloji

Google, 'Güvenli Klasörler' Üzerinde Çalışıyor

Microsoft, özel ve gizli verilerinizi saklamak için OneDrive üzerinde Kişisel Kasa adlı uygulamaya sahip. Dışarıyla paylaşmaktan çekindiğiniz bilgileri orada toplayabilir ve şifre yardımıyla kolayca koruyabilirsiniz.  

Özel dosyalarınızı Android cihazınızda da saklamak istiyorsanız Google bu işe bir çözüm üretmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Benzer bir uygulamayla kullanıcılarına tercih hakkı tanıyan Google, Dosyalarım uygulamasına bir Güvenli Klasörler'i ekleyecek. Bu programla kişisel klasör ve bilgilerinizi PIN yardımıyla kilitleyebilecek ve diğer uygulamalarının kullanımına tamamen kapatacaksınız. 

Güvenli Klasörler’de özel verilerinizi saklayabilirsiniz:

- Google, 'Güvenli Klasörler' Üzerinde Çalışıyor

Dosyalarım’da bulunacak bu yeni Güvenli Klasörler, önceden belirlediğiniz bir PIN yardımıyla korunacak. Korumak istediğiniz fotoğraf, ses dosyası ve belgelerinizi içine atabilecek ve sadece sizin tarafınızdan girilebilmesi için bir şifre oluşturacaksınız. Programın içine atılan verilere şifreniz olmadan ulaşamayacağınız gibi diğer programların da bu verilere erişimini kapatmış olacaksınız.

4 haneli PIN ile üst düzey bir koruma sunulduğunu söyleyen Google'a göre şifrenin unutulması durumunda bu verilere ulaşamayacaksınız. Yani parolanızı hatırlamadığınız durumda herhangi bir parola kurtarma özelliği bulunmuyor. Tekrar kullanabilmek için uygulamayı silip tekrar yüklemeniz gerekiyor. Uygulama silinirse de içinde sakladığınız veriler uygulama ile birlikte silinecek.  

- Google, 'Güvenli Klasörler' Üzerinde Çalışıyor

Microsoft'un Güvenli 'Kişisel Kasa' Özelliği, Dünya Çapında Kullanıma Sunuldu

XDA-Developers'ta paylaşılan v1.0.315 versiyonlu uygulama, henüz tüm kullanıcılara ulaşmış durumda değil. Eklenilen görüntülerin, bu versiyonun ekran görüntüleri olduğunu söyleyelim. Yakında halka açık güncellemelerle uygulamanın herkes için erişilebilir olacağını düşündüğümüzü belirtelim.  

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: