Teknoloji

GTA 5'in Popülaritesi, GTA 6 İçin Bir Engel Değil

2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, video oyun tarihinin en popüler oyunlarından bir tanesi olmayı başardı. Bugün bile peynir ekmek gibi satan ve milyonlarca aktif oyuncuya sahip olan oyun, geliştirici şirket Rockstar Games tarafından da hala önemseniyor. Şirket, oyuna getirdiği güncellemelerle GTA 5'in çevrimiçi modunu sürekli yeniliyor ve bu sayede oyuncular da GTA 5'ten uzaklaşmıyorlar.

GTA 5 hala popüler olsa da artık 7 yıllık bir oyun ve oyuncular, serinin yeni üyesinin çıkışını sabırsızlıkla bekliyorlar. Ne var ki Rockstar Games, bugüne kadar bu konuda hiçbir açıklama yapmadı. Hatta bazı kesimler, GTA 5 hala bu kadar popülerken GTA 6'nın unutulması gerektiğini savunuyorlar. Ancak GTA 6'nın GTA 5 oynanmaya devam edilirken de tanıtılabileceği, bizzat en yetkili isim tarafından ima edildi.

- GTA 5'in Popülaritesi, GTA 6 İçin Bir Engel Değil

Rockstar Games'in çatı şirketi olan Take-Two Interactive'in CEO'su Strauss Zelnick, bir konferans sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Zelnick'in açıklamaları, Take-Two Interactive bünyesindeki şirketlerin yeni oyunlarıyla ilgili somut bir şey vermezken, üstü kapalı olarak çok önemli detaylar içeriyor. Açıklamalar, GTA 5'in popülaritesinin GTA 6'yı durduramayacağının düşünülmesine neden oluyor.

Bir Ankete Göre Oyuncuların GTA 6'dan En Büyük Beklentisi: Kadın Ana Karakter

"Rakipleriniz tarafından alt edilmeye sadece birkaç dakika mesafedesiniz."

Zelnick, herkesin yaptıkları işleri sevdiğini ve buna göre pozisyon aldıklarını ancak bunun, yeni projeler için bir engel olmadığını dile getiriyor ve yeni projelerden korkmadığını çünkü rakip geliştiriciler tarafından alt edilmeye birkaç dakikalık mesafede olduklarını söylüyor. Zelnick'e göre bu durum video oyun sektörünün temelinde olan bir şey.

- GTA 5'in Popülaritesi, GTA 6 İçin Bir Engel Değil

Aslına bakacak olursak Zelnick'in bu politikası yeni bir tavır değil. Şirket, geçtiğimiz dönemlerde de benzer şeyler yaptı. Bunun en iyi örneği de hiç şüphesiz "NBA 2K". Şirket, NBA 2K'nın çevrimiçi sürümünü yayınladıktan sonra beklemediği bir ilgiyle karşılaştı. Şirket, ilk oyun hala popülerken "NBA 2K Online 2"yi oyuncularla buluşturmaktan çekinmedi. Üstelik NBA 2K Online 2, ilk oyundan daha popüler olurken NBA 2K Online da popülaritesini yitirmedi.

Zelnick'in açıklamalarından GTA 6'nın yakında tanıtılacağı gibi bir anlam çıkaramıyoruz. Yine de en azından GTA 6'nın tanıtılması için GTA 5'in oyun kütüphanelerinde unutulmasını beklememiz gerekmeyecek diyebiliriz. Şirket, GTA 6 ile en üst düzey donanımları hedeflerken GTA 5 ile nispeten zayıf donanımlara keyifli anlar sunmaya devam edebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: