Teknoloji

GTA 6'nın Vice City'de Geçeceğini Destekleyen Gelişme

Oyunseverler uzunca bir süredir, dünyanın en çok satan oyun serilerinden bir tanesi olmayan Grand Theft Auto'nun yeni oyununun çıkmasını bekliyorlar. "GTA 6" olarak isimlendirilmesini beklediğimiz bu oyun, bugüne kadar sadece iddialar kapsamında kalmış olsa da oyunseverler, ortaya atılan iddiaları yakından takip ederek yaklaşmakta olduğu düşünülen GTA 6 ile ilgili bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar.

GTA 6 ile ilgili bugüne dek onlarca iddia ortaya atıldı. Bu iddialardan kimisi oyunun haritasıyla ilgili detayları ortaya koyarken kimi iddialar da oyunun nerede geçeceğine dair ipuçları veriyordu. Bu bağlamda bugüne dek en çok dillendirilen konulardan bir tanesi de GTA 6'nın, serinin en çok sevilen oyunlarından Vice City'de geçeceği yönündeki iddialardı. Yaşanan yeni bir gelişmeyle birlikte Rockstar Games'in çatı şirketi Take-Two Interactive, Vice City iddialarını desteklemiş oldu.

- GTA 6'nın Vice City'de Geçeceğini Destekleyen Gelişme

Edinilen bilgilere göre Take-Two Interactive, yeni bir alan adına sahip oldu. Bu alan adı, "gtavicecityonline.com" şeklindeydi. Yani şirket, bu alan adında 2002 yılında piyasaya sürülen GTA Vice City'nin çevrimiçi modundan bahsettiği bir alan adıyla ilgili bir şeyler yapmayı planlıyor. Ancak hiç kimse, bu planların GTA Vice City'nin kendisinin içerdiğini düşünmüyor.

Rockstar Games, Yeni Güncellemeyle GTA Online'da Hile Kullananları Cezalandırdı

GTA Vice City, video oyun sektörünün en popüler yapımlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Oyunseverlerin defalarca bitirdikleri GTA Vice City, Miami'de geçiyor ve oyunculara etkileyici bir deneyim sunuyordu. GTA 6'nın da Vice City'de geçeceği iddiaları, oyuncular tarafından kısa bir sürede benimsenmişti. İşte yaşanan son gelişme, bunun gerçekleşebileceğini açıkça gözler önüne seriyor.

- GTA 6'nın Vice City'de Geçeceğini Destekleyen Gelişme

GTA 6 ile GTA Vice City arasındaki bağ, oyunların Miami'de geçecek olmaları değil. Roma rakamlarını kullanarak 6 yazmak istediğinizde, "VI" şekline ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu da Vice City'nin ilk iki harfiyle aynı. İşte bu durum, oyuncuların GTA 6'nın Vice City'de geçeceği iddialarına daha sıkı bağlanmalarına neden oluyor. Hatta bazı oyunseverlere göre oyun, "GTA VIce City" olarak isimlendirilecek.

GTA 6 ile ilgili bilmediğimiz hala pek çok şey var. Zaten oyun, şu an için resmi olarak bırakın duyurulmayı doğrulanmadı bile. Ayrıca GTA efsanesinin yaratıcısı olarak bilinen Lazlow Jones, nisan ayında Rockstar Games'teki görevinden ayrılmış. İşte bu durum da düşünüldüğünde, GTA 6'nın varlığı bir tartışmaların odak noktasına oturuyor. Oyunun varlığı, ilerleyen dönemlerde yapılması muhtemel açıklamalarla gün yüzüne çıkmış olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: