Teknoloji

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek mi?

Bugünkü kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin yavaş yavaş normale döneceğine işaret eden yeni kararları açıkladı. Erdoğan, ayrıca sokağa çıkma yasağıyla ilgili önemli açıklamalarda da bulundu ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağının artık 18 yaş altına uygulanacağını belirtti.

Açıklamalar ve bayram nedeniyle uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından insanlar, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının da devam edip etmeyeceğini merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında bu konuya da değindi.

Bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacak:

- Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek mi?

Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası seyahat yasağının 1 Haziran’da sona ereceğini ancak 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı. Bununla birlikte Erdoğan, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin sokağa çıkabilecekleri günleri ve saatleri de belirtti.

Son Dakika: 18-20 Yaş Arası Gençler İçin Sokağa Çıkma Yasağının Bittiği Açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra İçişleri Bakanlığı, 30 – 31 Mayıs tarihlerinde uygulanacak hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir genelge yayınladı. Bakanlık, büyükşehir statüsündeki 14 il ve Zonguldak’ta bu hafta sokağa çıkma yasağının uygulanacağını belirtti. Genelgede yer alan diğer maddeler şu şekilde:

  • Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.
  • 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere servis şeklinde satış yapabilecek.
  • Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak.
  • Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri vatandaşların dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri lokanta ve restoranlar sadece evlere paket servis şeklinde hizmet sunacak.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: