Teknoloji

Halo 3'e Yeni Silah ve Silah Kaplamaları Geliyor

Oyunseverler, 2001 yılında "Halo" isimli bir oyunla tanışma imkanı bulmuşlardı. Bu oyun, insanlığın uzaylılarla mücadelesini anlatıyordu ve oyuncular tarafından da fazlasıyla beğenilmişti. Bu beğeninin farkında olan geliştiriciler, oyunla ilgili çalışmalarını sürdürerek Halo 2 ve Halo 3'ü de piyasaya sürdüler. Şimdiyse 2007 yılında piyasaya sürülen Halo 3 için önemli yeniliklerin yaklaştığı açıklandı.

Halo 3'ün Tasarım Direktörü Max Szlagor, hazırladığı bir blog gönderisinde Halo 3'ün yaklaşmakta olan üçüncü sezonunun oyuna önemli özelleştirme ve yenilikler getireceğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre 13 yaşındaki oyun, yeni sezon güncellemesiyle birlikte yeni silah kaplamaları, yeni dürbünler ve yeni "diğer içeriklere" sahip olacak. Szlagor, diğer içerikler ibaresinin detaylarına değinmiyor.

- Halo 3'e Yeni Silah ve Silah Kaplamaları Geliyor

13 yaşındaki Halo 3'te, bugüne dek silah kaplaması olmamıştı. Bu yüzden üçüncü sezon güncellemesi, Halo 3 için bir ilkin de temsilcisi olacak. Üstelik görünüşe göre oyuna getirilecek yenilikler, sadece üçüncü sezonla sınırlı kalmayacak. Szlagor, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bu güncellemenin Halo 3'ün özelleştirme ve genişletmelerinin ilk adımı olduğunu ifade ediyor.

FPS Klasiği Quake, QuakeCon 2020 Boyunca Tamamen Ücretsiz Olarak Alınabilecek

- Halo 3'e Yeni Silah ve Silah Kaplamaları Geliyor

Szlagor, hazırladığı blog gönderisinde Halo 3'ten bazı görsellere de yer verdi. Bu görsellerde, oyuna getirilecek yenilikler arasında bulunan bir silah kaplaması ve Halo 3'te daha önce görülmemiş silahların bulunduğunu açıkça ifade edebiliriz. Örneğin yukarıdaki görselde susturucu takılmış bir SMG'yi aşağıdaki görseldeyse Socom Magnum isimli tabancaya ek olarak kaplaması olan bir silahı görüyoruz.

- Halo 3'e Yeni Silah ve Silah Kaplamaları Geliyor

Geliştirici ekip, Halo serisini iyileştirebilmek için özellikle de son dönemlerde ciddi bir çalışma yürütüyor. Örneğin oyuncular, kısa bir süre önce de 19 yaşındaki Halo: Combat Evolved oyununda yeni silah ve araç kaplamalarıyla tanışma imkanı yakalamışlardı. Görünüşe göre bu yenilikler, Halo serisindeki diğer oyunlara yayılmaya devam edecek.

Szlagor'un duyurduğu güncelleme, bir süre daha beklenecek. Bunun nedeniyse oyunun üçüncü sezonunun "Halo 3: ODST"nin PC sürümünün yayınlanmasıyla başlayacak olması. Geliştirici ekip, bu oyunun yeni güncellemesinin beta sürümünün, ağustos ortası itibarıyla başlayacağını açıklamıştı. Beta testlerden sonra oyuncular, Halo 3'teki tüm yeniliklerle tanışma imkanı yakalayacaklar.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: