Spor

Hardaway: ‘Shaq gitmeseydi, birçok kez şampiyon olurduk’

Eski Orlando Magic süperstarı Penny Hardaway, eski takım arkadaşı Shaquille O’Neal’ın 1996 yazında Orlando’dan ayrılmasaydı, “birçok şampiyonluk kazanmış olabileceklerini” söyledi.

Daha sonrasında kendisi de Florida’yı terk eden Hardaway, “Kesinlikle çok daha başarılı olurdum ve daha fazla takdir görürdüm” ifadesini kullandı.

Penny, başlangıçta bir Hall of Fame değerinde gözüken kariyerinin, sakatlıklar yüzünden aynı değere ulaşmamasından ötürü, bunun ne kadar sinir bozucu olduğunu ekledi.

HoopsHype ile röportajında, Penny ile konuşulanlar şunlardı:

Bence seni izleyen ve en iyi dönemin boyunca sana karşı oynayan insanlar ne kadar harika olduğunu biliyorlar, ama nasıl algılandığın hakkında ne hissediyorsun? Hiç hakkı verilmemiş gibi düşünüyor musun?

PH: “Kesinlikle. Bazılarının takdir ettiğini düşünüyorum ama çoğunluğun değil. NBA’deki ilk yedi veya sekiz yılım, Hall of Fame’e giren herkese rakip olabilir – sayılar, oyun tarzı ve oyunu etkileme şeklim sayesinde ve bunun için yeterli takdiri görüp görmediğimi bilmiyorum. Geçenlerde bir program izliyordum ve en iyi ilk 50 oyuncudan bahsediyorlardı ve hepsi harika oyunculardı, ama birkaç adamın benim sonraki 50 kişi içinde olmadığımı söylediklerini fark ettim ve hiç katılmıyorum. Üzgünüm ama sağlıklı dönemimde, kesinlikle sonraki 50’nin bir parçasıyım, kuşkusuz.”

Kariyerinin çoğunu veya hepsini Shaq ile oynasaydın, daha fazla takdir görmüş olabileceğini düşünüyor musun? Ve ikiniz birlikte kalsaydınız ne olacağını?

PH: “Evet, kesinlikle. Açıkçası, eğer sakatlanmasaydım, hikayem daha farklı bir şekilde biterdi. Ve geçmişe bakınca rahatlıkla görebiliyorum ki, Shaq kalsaydı, kesinlikle daha başarılı olurdum ve daha fazla takdir görürdüm, çünkü şampiyonluklar kazanırdık.”

Sen ve Shaq daha sonra, her şeyi konuştuğunuz ve aranızı düzelttiğiniz bir görüşme yaptınız mı?

PH: “Evet, konuşmuştuk. O E:60 belgeselini beraber yaptık ve ‘acaba ne olurdu’ üzerien biraz konuştuk. Shaq’ı her zaman takdir etmişimdir ve o olmasaydı, kariyerimin sonra olduğu gibi gitmeyeceğini her zaman ona söylemişimdir. Benim hakkımda bunu o da biliyor ve benim için de aynı şeyi söyledi.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: