Teknoloji

Hearthstone Inn-Vitational'ı İlk Kez Bir Türk Kazandı

Video oyun sektörünün önemli isimlerinden Blizzard, 2013 yılında "Hearthstone" isimli oyununu piyasaya sürdü. Temelinde bir kart oyunu olarak karşımıza çıkan Hearthstone, yıllar içerisinde de büyük ses getirdi. Hatta bu oyunda profesyonelleşen oyuncular, bazı turnuvalara da katılıyorlar. Bu turnuvalardan bir tanesi de "Hearthstone Inn-Vitational".

Hearthstone hayranları dün akşam bu turnuvanın heyecanını yaşadılar. 20 profesyonel oyuncunun özel davetle katıldığı turnuva, bu kez Türkiye'den profesyonel bir oyuncunun yüzünü güldürdü. Turnuva tarihinde ilk kez bir Türk oyuncu, Hearthstone Inn-Vitational turnuvasının kazananı olmayı başardı. BasarCos olarak da bilinen Başar Coşkunoğlu, Taylandlı takım arkadaşı Nuj Skuljaroenporn ile birlikte 10'ar bin doların sahibi olmayı başardı.

- Hearthstone Inn-Vitational'ı İlk Kez Bir Türk Kazandı

Turnuva bu yıl, tüm oyuncuların evlerinden canlı akışlarla yayınlandı. Ayrıca bu turnuva için farklı ülkelerdeki bilinmiş Hearthstone oyuncuları, sunuculuk görevini üstlendiler. Bu yıl Türkçe olarak da yayınlanan turnuvanın sunuculuğunu JustWoven ve Berserkci üstlendi. Peki Başar Coşkunoğlu ve Taylandlı takım arkadaşı Nuj, zafere nasıl ulaştı?

PUBG Mobile, Dev Ödül Havuzuna Sahip Dünya Turnuvasını ve 1.0 Güncellemesini Duyurdu

BasarCos ve takım arkadaşı, "mükemmel skor"la turnuvanın birincisi oldu

Turnuvaya davet edilen 20 oyuncu, ikişer kişilik takımlara bölündü. BasarCos ile Nuj, takımına "School of the Hunt" ismini verdiler. Takımlardaki üyeler, tek başlarına üçer oyunluk serilerden oluşan 4 tur oynadılar. Kazananlar, takımlarına 1 puan eklemeyi başarırken iki maçı da kazanan takımlar 2 puan almış oldular. BasarCos ile Nuj'un takımıysa, tüm maçları mükemmel olarak nitelendirilen 2-0 kazanmayı başardı. İşte bu başarı da turnuvanın kazanılmasını sağladı.

- Hearthstone Inn-Vitational'ı İlk Kez Bir Türk Kazandı

"10. olmaya da razıydım ama birincilik nedeniyle çok mutluyum"

Turnuva sonrasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başar Coşkunoğlu, adının sadece Türkiye'de bilindiğini, dolayısıyla bu turnuvaya davet edilmesinin bile her şeyin ötesinde olduğunu söyledi. 10. olmaya da razı olduğunu ancak birinciliğin çok daha büyük bir mutluluk nedeni olduğunu dile getiren Coşkunoğlu, turnuva boyunca Türkiye'deki Hearthstone oyuncularından yoğun destek aldığını söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: