Eğitim

İBB GÖNÜLLÜLERİNDEN KAMPANYA “Atıl bilgisayarınız bir çocuğun geleceğine ışık olsun”

Fotoğraf: İBB

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) bünyesinde kent gönüllüleri olarak faaliyet gösteren İBB Gönüllüleri, uzaktan eğitime bilgisayarı ve interneti olmadığı için erişemeyen çocuklar için kampanya başlattı.

 ‘Eğitimi Yarım Kalmasın’ projesi başlatan İBB Gönüllüleri, atıl durumdaki bilgisayarları toplayarak eğitimi devam eden ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştıracak.

İBB Gönüllüleri kampanya hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Eşit ve adil eğitimin her çocuğun hakkı olduğu düşüncesinden hareket ediyoruz. Uzaktan eğitim koşullarında bilgisayar sahibi olmayan öğrencilerin eğitimlerinin eksik kaldığını görünce harekete geçtik. Pandemi dolayısıyla insanların evden çalışmaya başladığı için bilgisayarlarını yenilediğini görünce atıl kalan ikinci bilgisayarların pek çok çocuğun geleceğine katkı sağlayacağını düşündük.

“Bu yıl da uzaktan eğitimin devam etmesi ve bilgisayara ihtiyacı olan öğrenci sayısının çok oluşu nedeniyle projeye daha geniş bir çerçevede devam etme kararı verdik. Evlerinin bir köşesinde kullanılmayan bilgisayarı olan herkesi de bu kampanyaya destek vermeye ve bir çocuğun geleceğini aydınlatmaya katkı sağlamaya çağırıyoruz.”

“Eğitimi Yarım Kalmasın” kampanyasına destek vermek isteyenler, [email protected] mail adresine ya da 0533 031 24 64 no’lu telefona ulaşarak bilgi alabilirler. (RT)

TIKLAYIN-Bilgisayarı olmayan öğrenciler için kampanya

TIKLAYIN- “Çocuklar internet için çatıya çıkıyor”

TIKLAYIN-“Uzaktan eğitime erişemeyen çocuklara elimizi uzatalım”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: